Hei kaikille!
Olen oinasnainen. Olisin kiinnostunut lukemaan horoskoopeista enenmankin. Suositeltavia kirjoja/nettisivuja?
Sopiiko muuten oinas ja harka yhteen? Itse seurustelin haran kanssa ja suhde loppui ainaisiin kiistoihin. Harka ei ymmartanyt minua, enka mina hanta. (Puhun asiat suoraan, joskus ehka liiankin suoraan ja inhoan valehtelua.)Lisaksi harkani oli aivan liian mustasukkainen ja omistushaluinen, eika luottanut minuun. Tai nain ainakin koin.
Mika horoskooppimerkki sopisi minulle parhaiten? En todellakaan jaksaisi kiistella koko ajan, vaan elaa sopuisasti yhdessa.
Miten muuten nousevia merkkeja luetaan? Mista niista saa tietoa? Itse olen syntynyt 15.4.-83. Ymmarsin siis, etta syntymaajalla olisi merkitysta.?
Kiitos kaikille vastauksista.
mista lisaa tietoa!?
2
585
Vastaukset
- MAIKKI
GOOGLEN KAUTTA KANNATTAA LÄHTEE HAKEE SIEL ON PALJO ERILAISIA HAKUSANALLA HOROSKOOPPI LÖYTYY MYÖS MONENLAISIA.OLEN OINAS 15.4.71 JA LEIJONA ON MEIDÄN MERKKI EHDOTTOMASTI
- ¤noita¤
Nousevan merkkiin tarvitaan TARKKA syntymäkellonaika, TARKKA syntymäpaikka ja TARKKA syntymäaika (eli juuri tuo 15.4.1983).. Sen jälkeen voin tarkastella karttaasi.. =)
Yhteensopivuuksista hieman.. Usein kysytään "mikä merkki sopii yhteen minkäkin merkin kanssa?" Se on vaikea, mutta vakavasti otettava kysymys.
Tulemme tietenkin paremmin toimeen joidenkin aurinkomerkkien kanssa kuin joidenkin toisten, mutta ei ole oikein itseäsi ja mahdollista seuralaista kohtaan anta apinnallisen astrologisen tietouden asettua esteeksi välillenne.
Jos tutustut aurinkomerkkien luonteenpiirteisiin, opit osottamaan tiettyä käytöstä tietyltä henkilöltä, sekä tarkkaamaan näitä piirteitä. Tämä on hauskaa ja mielenkiintoista. Mutta voit käyttää tätä tietoa henkilökuvan muodostamiseen vasta, kun syvennyt astrologiaan perusteellisesti.
Yleinen suuntaus ystävyys- ja rakkausushteissa on, että tulet parhaiten toimeen toisten saman elementin aurinkomerkki-tyyppien kanssa. Tällä perusteella sinä tulet parhaiten toimeen kahden muun tulimerkin - leijonan ja jousimiehen - kanssa. Järjestyksessä seuraava myötämielinen elementti olisi ilma ja ilmamerkit ovat kaksonen, vaaka ja vesimies. Perinteen mukaan maamerkit (härkä, neitsyt ja kauris) sekä vesimerkit (rapu, skorpioni ja kalat) ovat huonompi vaihtoehto. Mutta jotkut muut yhteydet voivat hyvinkin auttaa mitätöimään totuttuja aurinkomerkkiominaisuuksia. Esim. jos sinulla on Mars Härässä, niin se auttaa sinua luomaan eloisan ja seksuaalisesti antoisan suhteen jonkun kanssa, jolla on myös Mars Härässä. Älä siis koskaan ajattele pelkästään aurinkomerkkejä ihmissuhteissasi. Se voisi tärvellä monia ilon hetkiä.
Avioliittoa ajatellessasi: Oinaan polaarimerkki (1.merkki, joka on sitä suroaan vastapäätä eläinradan toisella puolella) on vaaka. Voit siis löytää itseäsi miellyttävän vaakapartnerin aurinkomerkkien perusteella. Mutta saatat myös tutustua henkilöön, jonka aurinkmomerkki on nousevan merkkisi polaarimerkki tai päinvastoin, ja hänestä tulee sinulle erityisen tärkeä henkilö. Polaritetti-vaikutus voi myös toimia kahden nousevan merkin välillä.
Paras pysyvä suhde kehittyy usein sellaisten parisluntien välille, joihin nämä tärkeät polariteetit vaikuttavat. Olen itse havainnut tämän todeksi vertaillessani hyvin onnellisten ja pitkäaikaisessa suhteessa eläneiden pariskuntien syntymäkarttoja keskenään. Sillä saattaa olla jotakin tekemistä yleisesti tunnetun vastaparien välillä vallitsevan vetovoiman kanssa. Nämä parit ovat aina hyvissä väleissä keskenään, ja vaikkeivät he olekaan aina samaa mieltä tai harrasta samoja asioita, he tuntuvat aina sanovan toisilleen: "Ymmärrän sinua - tajuan mihin pyrit." Tämä antaa tietenkin huomattavaa syvyyttä ja lujuutta pitkäaikaiselle suhteelle. Mutta polariteetti ei pidä yksinään kossa sellaisia suhteita. Muilla tekijöillä on merkittävä asema, mutta hyvä polariteetti luo erinomaisen perustan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874048Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242901No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750