Ylen teksti-TV:sä lukee, että Vanhanen suree Kanervan kohtaloa ja Katainen itkeä pillittää! Kyllä nyt on täytynyt kauhea takaisku kohdata tuota miestä, liekö hengissäkään? Varmasti on jäämässä vähintään puille paljalle, vaimo ja lapset joutumassa lumihankeen.
Jestas sentään! Ilmekään ei värähdä. kun haastetaan ja kisataan yksinhuoltajia tai viedään työt sadoilta kannattavan tehtaan työntekijöiltä.
Mistä ihmeestä tässä on kyse?
Jestas sentään! Ilmekään ei värähdä. kun haastetaan ja kisataan yksinhuoltajia tai viedään työt sadoilta kannattavan tehtaan työntekijöiltä.
Mistä ihmeestä tässä on kyse?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kermaporukan hyvä veli -kerhosta. Eivät pystyneet hekään vastaustamaan kun kansa kerrankin osoitti että luottmaus meni.
Luottamus on kuin neitsyys: se voi mennä vain kerran.
Jotain suhteellisuudentajua edes. Ilkka-paralle taitaa vieläkin tulla rahaa tilille kuukaudessa se, mitä jollekin vuodessa ja nämä paskat surevat miehen kohtaloa, vaikka tämä aiheutti vaikeutensa ihan itse.
Sitten niistä eivät saisi lehdet kirjoittaa, jotka joutuvat ihan oikeaan ahdinkoon ilman omaa syytään ja saamattoman hallituksen omistajapolitiikan ansiosta.
tohelointijien jäljiltä kuntoon. Siinä saa sitten entiset lakkoilijat ja ahnehtijat hieman kintuilleeen.
Kanerva oli yksin syyllinen toikkarointiinsa, kun oli vain vittu itusijalla.
Samanlainen kermaporukka se oli sak/demarit.
Tai oikeastaan vielä kaksinverroin katalampi ja pahenpi.
Myt on Suomen hallituksessa tekemisen meininkiä, eikä pelkkiä kansanalistajia.
Sossujen johdolla Suomi meni siihen alennustilaan, mistä ei selvitä kuin kovilla lääkkeillä.
Ahneilla on aina paskanen loppu.
Sossut ei tee nytkään mitään rakentavaa oppositiopolitiikkaa, kun aika menee hallituksenkaatoyrityksiin, sekä paskajuttujen levittämiseen.
Aivan niinkuin tekee sontalinkojoukkuekkin tällä saitilla.
että Vanhanen on vähän samanlaisissa ongelmissa Susanin kanssa.
Eli Kanervan kaatuminen heikensi myös Vanhasen asemaa tämän epätoivoisessa taistelussa "yksityisyyden suojasta".
Vanhanen on nyt heikko pääministeri, jolla on räjähdysherkkä case menossa hoviin.
Ja suuret julkisuussembalot luvassa.
jos vanhanen olisi ollu kokkari, olis ollut lähdön hetki lähellä, mutta kun sattui olemaan kepu niin ei tietoakaan, samaa maata kuin maalarin housut, ketään puolustelematta, toinen ei kuitenkaan uhannut käräjillä, eikä hoviin olisi edes ehtinyt.
NARSISMI!
http://www.google.fi/search?hl=fi&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=narsismi&spell=1
sillä hänellä on aivan samanlainen lehmä ojassa kuin Kanervallakin, eikä hän voi enää tukeutua ministerikollegaan ja hän on tavallaan aivan yksin shovinististen asenteidensa kanssa.
Ehkä seuraava eroamaan joutuva ministeri onkin pääministeri Vanhanen.
PITKÄKSI KUN PITÄÄ SAMAT HAUKUTKIN AINA TU PLATA.EI OLE NÄKÖJÄÄN MUUTA HOMMAA KUIN RAKKIKOIRANA SAITILLA MALEKSIA.