opiskelijoille

Miksi opiskelijat eivät ole tervetulleita Tampereen yliopiston vuosijuhlaan?

Henkilökunta juhlii vuosijuhlassa ti 29.4.

https://intrawww.uta.fi/yksikot/hallinto/tiedotus/iiris/0308/2703a.html
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sydämellisin terveisin
projektityöntekijä-päätoiminen opiskelija

Äänestä

Opiskelijathan ovat yliopiston tuotteita, ihan niin kuin margariinipaketti on margariinitehtaan tuote!

Älkää nyt niin hirveesti viittikö ittestänne innostua, te ootte vaan sitä karjaa joka kulkee yliopiston läpi

Äänestä
  • Pitää taktikoida ja olla todella hyvä, jos haluaa saada jalan oven väliin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei-tervetuloa kirjoitti:

Miksi opiskelijat eivät ole tervetulleita Tampereen yliopiston vuosijuhlaan?

Henkilökunta juhlii vuosijuhlassa ti 29.4.

https://intrawww.uta.fi/yksikot/hallinto/tiedotus/iiris/0308/2703a.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu