Kanerva kirjoitti alapään viestejä. Katainen itki kuin pikkulapsi. Voi Luoja! Missä ovat Suomen miehet??? Hallituksessa niitä ei ole yhtään.
Itkeskelevä Katainen on
naurun aihe!
7335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jonkun ääneen.
Tosiasiat olivat kaikilla tiedossa; Kanerva on toivoton tapaus tällä saralla. On harjoittanut tämän sortin touhua jo vuosia, eikä ole pystynyt sitä lopettamaan. Ei silloin varmaan jatkossakaan.
Selvästi kaveeraa kyseenalaisen porukan kanssa.
Onko kokoomuksella niin lapsellinen johtaja, että pitää tälläisestä miehestä kiinni viimeiseen saakka.
Vaikea kuvitella entisiä kokoomusjohtajia itkeä pillittämässä suorassa TV-lähetyksessä ministeriä, joka omalla typeryydellään aiheutti erottamisensa. Tyhmyydestä sakotetaan, se on luonnon laki. Kanerva oli ulkoministerin postiin aivan liian yksinkertainen ja näin ollen jopa turvallisuusriski maallemme. Kataisen kyynelehtiminen mokoman asian takia menee miehiseltä mieheltä yli ymmärryksen.
Sauli, ota homma hoitoon ennen kuin Nyyhky-Jykä pilaa lopullisesti puolueen maineen.
Minä olen MISS ,koska EN USKALLA edes nimeäni laittaa juttuihini.
Stubb on gåykkeli
Kunnon mies tuomitsee vaalivilpin ja kaikki Putinin murhat ja vankileirit. (Saasta Putin) Jalomielinen tuomitsee propagandan ja sensuurin. Kaikki on petosta. Putinin pää pölkylle. Kautta ihmiskunnan historian jalomieliset ovat olleet herrasmiehiä ja puolustaneet naisia. Länsimielinen sitoo meidät lujasti länteen (family).
Stubbi ei ole hyväksi. Liian suorasukainen. Diplomatia puuttuu. Ja mielipiteensähän tiedättekin. Ulkoisesti viestittää olemuksellaan natsiupseeria. Paha juttu!
asialle nauravaa. Pääsi vain taitaa olla niitä täynnä. Siis sinun pääsi.
muuten kuin itkemällä, ajattele nyt vähän...