Mestis vs. SM-liiga

http://www.urheilulehti.fi/jaakiekko/uutiset/article150003-1.html

Kuten Sihvonenkin totesi, tämän kauden varsinkin eilinen finaali oli korkeatasoisempaa ja vauhdikkaapaa peliä, kuin viimeinen Jokerit-Blues välierä!


Mestis on haastamassa liigaa tosissaan nuorilla ja taitavilla pelaajillaan ja onkin mielenkiintoista kun liiga ensi kaudella avataan!
61484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tai sitten TUTO-fani.

Kyllähän mestiksen kärkipää on vielä kaaauuuukana liigan kärjen tasosta. Liigan häntäpään joukkueisiin verrattuna ero ei tietenkään ole suuri.

Saattaahan sieltä ensi kaudella joku porukka liigaan nousta, mutta sijoittuu jokatapauksessa viimeisten joukkoon.

Äänestä
  • Valtva.


    Sen näkee jo budjeteistakin.

    ässät 3,4 miljoonaa ,saipa,3,2 miljoonaa,kalpa,3,2 miljoonaa,pelicans 3,5 miljoonaa,jyp 3,4 miljoonaa,tps 3,3 miljoonaa,hpk 3,5 miljoonaa.

    Mestiksessä taas. Hokki 900 000 , sport 1,5 miljoonaa ,jukurit 1,1 miljoonaa,tuto 1,3 miljoonaa,kookoo 1,2 miljoonaa.

    Ero on karmea.

    Liigan vähittäisin vaatimus on 2,6 miljoonaa 1,4 miljoonan liigaosakkeen osto .


    Mestiksestä on yhtä vaikea nousta sm-liigaan kuin lähteä nykytekniikalla jupiteriin eli lähes mahdotonta.

    vain vaasan sport omaa mahdollisuuden nousta ja muut ehdokkaat tuto,kookoo,jukurit kaukana. hokki ei liigaan nouse edes unissa. Siellä rahat tuskin edes riittävät sm-liigapaikan kyselyyn.

    Eiköhän liigan alapään ja mestiksen kärjen ero nähty jo viime kaudella.

    kalpa-jukurit voitot 4-0 vieläpä puoliasenteella.

    Äänestä

SaPKo liigaan, verta kentälle! Pässi puskee taas!

Äänestä

Divarinousija D-Kiekko jyväskylästä , valmentaja ahvenjärvi on talkoohengen ruumiillistuma , tästä maasta ei löydy yhtään hänen kaltaistaan asenne persoonaa . Täytyy sanoa että tämä on todellinen tuhkimotarina !


ttp://www.ksml.fi/kiekko/uutiset/urheilullisesti-d-kiekko-on-valmis-mestikseen(96303).ece

Äänestä

Mestis on yksi paska verratuna sm-liigaan. juu nuoret puukätiset haastaa taitavat nuoret liigataiturit.

Sihvosen sepustuksia ei kannata edes lukea.

Äänestä
  • JOS OLISIN RUOTSISTA TAI SAKSASTA SUOMEEN PALAAVA JA SVEITSIN B-LIIGAAKIN KOKEILLUT PELIMANNI MENISIN ILMAN MUUTA KOKEILEMAAN MESTISTÄ < JOS EN SAISI PELIAIKAA HIFKISSÄ TAI JOKEREISSA

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin... kirjoitti:

http://www.urheilulehti.fi/jaakiekko/uutiset/article150003-1.html

Kuten Sihvonenkin totesi, tämän kauden varsinkin eilinen finaali oli korkeatasoisempaa ja vauhdikkaapaa peliä, kuin viimeinen Jokerit-Blues välierä!


Mestis on haastamassa liigaa tosissaan nuorilla ja taitavilla pelaajillaan ja onkin mielenkiintoista kun liiga ensi kaudella avataan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu