Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kumipuku laihdutusasuna

Moi, tuosta otsikon aiheesta oli viime vuoden lopulla juttua

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1000000000000018&posting=22000000030371367

silloin viestit meni ohi, olisko silloin kirjoitelleet kiinnostuneet jatkamaan ajatusten vaihtoa? Mulla on siitä aika paljon kokemusta ja vinkkejä löytyy..
Rubberboy aka Juppe
31020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Normaalistihan hiki haihtuu ihon pinnalta. Kumivaatteissa hiki jää puvun sisään. En usko, että kumiasuilla paljoakaan pystyy laihduttamaan, mutta tiukka kumiasu saa tietysti hetkellisesti vartalon näyttämään paremmalta ja muodokkaammalta. Paras tunne on juurikin kumin tiukka olemus, on kuin päällä olisi toinen iho.

Äänestä
  • Jos luit tuon aikaisemman viestin, niin se pointsi on siinä, että esim laihduttamisesta saa hyvän excusen tai aasinsillan, miten vaan, siihen että kumi vois olla osana kotiaskareita, lenkkivaatetusta tms. Vaikka se laihdutus olisikin ns vesipainon vähentämistä, niin so what, se ei sittenkään ole se olennaisin juttu, vaan niiden vaatteiden antama tunne-elämys ja muut niiden antamien visuaalisten ärsykkeiden kautta tulevat miellyttävät 'seuraamukset'...:)

    Äänestä

  • rub6969 kirjoitti:

    Jos luit tuon aikaisemman viestin, niin se pointsi on siinä, että esim laihduttamisesta saa hyvän excusen tai aasinsillan, miten vaan, siihen että kumi vois olla osana kotiaskareita, lenkkivaatetusta tms. Vaikka se laihdutus olisikin ns vesipainon vähentämistä, niin so what, se ei sittenkään ole se olennaisin juttu, vaan niiden vaatteiden antama tunne-elämys ja muut niiden antamien visuaalisten ärsykkeiden kautta tulevat miellyttävät 'seuraamukset'...:)

    on kumi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rub6969 kirjoitti:

Moi, tuosta otsikon aiheesta oli viime vuoden lopulla juttua

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1000000000000018&posting=22000000030371367

silloin viestit meni ohi, olisko silloin kirjoitelleet kiinnostuneet jatkamaan ajatusten vaihtoa? Mulla on siitä aika paljon kokemusta ja vinkkejä löytyy..
Rubberboy aka Juppe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu