Ihan vaan muistutus. Kun kirjoitatte Blondista juttuja, niin muistakaa, että Blondi kyllä ymmärtää rahan päälle. Meinaan vaan, että ajatelkaa kahdesti mitä kirjoitatte ettei tule syytteitä yrityksen maineen pilaamisesta. Jotenkin tuntuu, että toi Blondi kyllä ei mieti kahdesti nosteleeko korvauskanteita. Eri asia on, että onko niillä mitään muuta merkitystä kuin julkisuuden tavoittelu, mutta kuitenkaan ei kannata antaa tilaisuutta siihen.
ihan vaan tiedoks...
heh......
5257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
muistukseksi muuta pois , olet niitä jotka iloitse Kanerva erottamisesta.
feministi demari ilmeisesti.
No ei tuo minusta mikään uhkaus ollu....aika kaukana siitä. Ja feministikään tuskin olen, kun olen mies. Minkään puolueen jäsenkirjaakaan en omista ja äänestän ketä sattuu, puolueesta riippumatta. Eikä minulla ole mitään bileitä menossa Kanervan eroittamisen takia.
Demareitakaan ei voi asiasta syyttää muut kuin järjenköyhät ihmiset.Ei tässä ollut politiikalla mitään tekemistä.
Kataisella ei ollut muuta mahdollisuutta, kuin erottaa Kanerva. Kanerva töppäsi kahdesti. Ensin kun lähetti viestit ja toisen kerran, kun lähti eduskuntaryhmälle valehtelemaan. Eduskuntaryhmä on se, joka päätti Kanervan potkuista. Jos Kanerva olisi heti myöntänyt asian, että tuli töpättyä ja olisi sanonut suoraan asian eduskuntaryhmälle, niin ei olisi iltapäivälehdetkään viikko kaupalla asiasta kirjoittaneet. Silloin ei Hymykään olisi julkistanut viestejä, kun kohu olisi laantunut.
Kyllä Kanervan tuhoksi tuli hänen oma typeryys lausunnoissa ja oma ylimielisyys. Kanerva kuvitteli vähän liikaa asemastaan hetkellä jolloin olisi pitänyt olla nöyränä poikana.
Jos Kanervaa ei olisi eroitettu, niin kohu olisi repinyt Kokoomuksen hajalle ja se taas olisi ollut oppositiolle sellainen ladattu ase, jota Katainen ja eduskuntaryhmä ei voinut antaa opposition käyttöön.
Syytettä ei tule jos yleisellä tasolla kirjoittaa jostakin henkilöstä pelkkää etunimeä käyttäen. Ihmisen koko nimen tai yrityksen nimen käyttö on kiellettyä, mutta kuka blondi voi nostaa syytteen, jos kirjoittaa vaikka
strippariblondista, jolla on rakkulat huulessa ja puutarha, joka kiinnostaa vanhaa miestä?
Tarkka pitää toki olla, ettei joudu raastupaan.
Paras on ollut ehdottomasti Miss Piggy,silloin vasta havaitsin yhdennäköisyyden.Se oli paras.
Kanervan paras lisänimi taas on ehdottomasti ollut se törkyvaari.
haronen on lesbo horo vittu