selibaatissa

tahtomattaan

on tää kamalaa kun on eronnu ja yh niin selibaattia joutuu kärsimään.Eipä sitä seksin perässä voi mihinkään lähteä,mutta ette varmaan voi käsittää kuinka kamalaa tää on muutenkin seksuaaliselle nuorelle naiselle! Mä se parisuhteessakin kärsin puutteessa,kun exälläni oli varmaan normaalia matalampi hormonitoiminta tai jotain kun sille aina riitti kerran kuukaudessa.Mulle ei koskaan se riittäny,mutta silti en koskaan pettämään alkanu.

Nyt tää vaan on ihan kauheeta kun seksi on päivittäin mieles ja öisin ei muusta unta näe...

Kertokaa mitä ihmettä mä teen,millä pääsen asian yli ja saisin sen mielestä pois.Eikä sekään oo auttanu että mulla lapset on pieniä ja yksin teen kaiken(niinkun ennenkin),se vaan ei mun seksihaluja ole koskaan sammuttanu.Päinvastoin sitä kaipaa vieläkin enemmän kun kotona on lasten kanssa päivät,ehtii kait liikaa miettimään...

5

2246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saat

      Kyllähän näpsäkkä yh seksiä saa, jos vain haluaa. Meitä miehiä jotka kärsivät seksin puutteesta on paljon. Itsekin pystyisin järjestämään aikaa päivisin mikäli vain joku kiva esim. yh sattuisi tulemaan vastaan.

      Se on taas sitten eri asia jos haluaa ja kaipaa oikeaa suhdetta tai viikonloppu/yö hoitoa, valitettavasti monet miehet pelkäävät lapsia jotka eivät ole omia, osa tuntuu pelkäävän omiaankin.

      Jos sinua kiinnostaa päivähoidot ja ns. toisen naisen rooli ilmoittele mistäpäin olet, ties vaikka olisit naapurin tyttöjä. Voisin luvata että ainakin joku ottaa yhteyttä ja osoittaa kiinnostusta Sinun halujesi täyttämiseen.

    • 30mies

      otas yhteyttä s.postilla niin aletaas jutteleen ja koitetaas tavatakkin joskus! [email protected]

    • äiti-kettu

      nuorena elämä on tuollaista, mutta kun täytät 58 ei enää tule koskaan mieleen, silloin nainen alkaa elämään todella. On harrasteet, kaunis koti ja ystävät. Silloin mies on vain tiellä naisen elämässä. Odota sitä aikaa... se tulee nopeammin kuin huomaatkaan.

    • mature-leidi

      Tahtomattani joudun tyytymään itsetyydytykseen. Eikä itsetyydytys tosiaankaan tyydytä niinkuin oikea rakastelu.

      Olo yhtä tuskaa.

      Ei kyllä riitä kaunis koti vielä kuuskymppisenäkään. Kunnon rakastelua tekee mieli. Ei olisi mies tiellä.

      • youngmale

        onhan tässä itsekin pitänyt elää selibaatissa kohta 10kk, ja vieläpä vastoin omaa tahtoa.

        On se kumma kuinka vaikeaksi se onkaan osoittautunut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1329
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      926
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      36
      671
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      600
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      588
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      565
    8. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      553
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      533
    Aihe