Kymmenestä tuhannesta sijoittajasta jäi 40 nuolemaan näppejään. Mutta eikö tällainen suhde ole pääteltävissä tehtyjen rikosilmoitusten perusteella. Poliisi on pyytänyt niitä henkilöitä, jotka tuntevat tulleensa petetyiksi, tekemään rikosilmoituksen.
40/10 000
suhdeluvulla
4471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Moni ei kehtaa tehdä rikosilmoitusta. Lisäksi odottelevat, josko klupi vielä aukeaa.
Rikosilmoituksen tekeminen nolottaa, kun ajatellaan, että leimaudutaan 'hölmöiksi'.
Ikävä tosiasia.
En tunne ketään, kuka olisi tehnyt rikosilmoituksen. Tunnen muutamia, jotka ovat voitolla ja muutamia, jotka eivät ehtineet kotiuttaa. Näissä sijoitettua omaa rahaa kiinni yhteensä 26000.
Kuka nyt tunnustautuisi vapaaehtoisesti idiootiksi, tosin ei tuosta ääliömmäksi ihminen voi enää mennä kuin nuo selvääkin selvemmän huijauksen uhrit
Kyllä minuakin nolottaisi mennä tunnustautumaan täydellisen puhtaaksi idiootiksi.
ymmärrän vielä sen että ei viitsitä urputtaa ja vaatia rahoja takaisin kun joku kuponkiuutisten tai ostoskanavan tuote on täyttä paskaa, vaan niellään kiukku hiljaa. Mutta jos (JOS) on kusetettu iso tukku rahaa rikoksella, niin siltikin moni imee peukaloa kotonaan eikä tee asialle mitään. Todella erikoista. Sen ymmärrän ettei haluta kommentoida asiaa missään, saati paljastaa tutuille että mihin rahat hävisivät mutta luulisi että asian haluaisi silti selvittää. Vaikkei pennin hyrrää saisi takaisin niin asialle kannattaa silti tehdä jotain.