Niin mitä ruosteen-estoliikettä suosittelette Lappeenrannassa? Lauritsalan Ruoste-Eston ja Lappeenrannan Ruoste-Eston sivut löysin. Onko muita liikkeitä? Millaisia kokemuksia noista liikkeistä tai muista mahdollisista? Missä paras hinta-laatu suhde?
Kiitollisena vastauksistanne.
Kiitollisena vastauksistanne.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen ostanut vuoden 1987 jälkeen neljä käytettyä ja kuusi uutta autoa. Autojen merkit ovat olleet Volvoja ja Nissaneita. Yhtään näistä autosta en ole koskaan ruostesuojannut, mutta olen pessyt noista autoista jokaisen vähintään kerran viikkon. Säännöllinen pesu pitää auton ruostevapaana. Esimerkiksi viimeisen viikon aikana olen pesyt kaksi henkilöautoa jo kahdesti (perjantaina ja tiistaina).
Tsekkaappa montako autopesua saatkaan ostettua tuolla ruostesuojauksella.
Myös alustan koska ruostevauriot tulee yleensä alustaan ensimmäiseksi ja sitä ruostetta ei pysty estämään kuin ruosteen-esto käsittelyllä.
Autoa pysymään ruosteettomana kuin maalipinnan osalta. Ruostevauriot tulee kuitenkin alustaan ja sen voi ehkäistä vain ruoste-esto käsittelyllä joten et vastannut sshen kysymykseen jonka kysyjä esitti. Mitä Lappeenrannan ruoste-esto liikkeisiin tulee, niin tietojeni mukaa molemmat on ammattiliikkeitä.
Pesen autoni pihalla ja kyllä alustaan ja ripustuksiin tulee suihkutettua vettä, siellähän ne todelliset paskapesät löytyy. Paskan allahan se ruoste viihtyy. Sampon kurakaaret ja pakoputken seutu.
Kärcher 4.05