Tekeekö Espoo historiaa??

se on niiin lähellä nyt

Tänään Espoossa jännitetään...Finaali on yhden ottelun päässä, mutta kestävätkö pelaajien hermot...?

8

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että näin:

      Ei kestä. Esbå:sta puuttuu se kuuluisa voittamisen kulttuuri. =)

      Espoon neitimäinen ilmanala ja sen vetelien asukkaiden ja bluesin juppi/bisnes-kannattajien vaikutus näkyy sen puujalkaisissa asenteettomissa pelaajissa, joilla ei ole tarpeeksi sydäntä voittaa pelejä.

      Espoolaisilta puuttuu lähes kaikki, mitä Oululaisilla on. Siksi Kärpät nostelee kannua joka vuosi.

      • wanha kiekkoilija

        En usko, että hermo pettää kummallakaan jegillä. Siitä todisteena tähän mennessä pelatut matsit. Sarja on selkeästi ollut parasta playoff-kiekkoa, jota tänä keväänä on toistaiseksi nähty. Siihen tarvitaan kaksi hyvää porukkaa. Ei kyse ole mistään voittamisen kulttuurista, tai kotikenttäedustakaan. Ei lätkässä tuollaiset "akateemiset" pohdinnat mitään ratkaise, eivätkä pelaajat kaukalossa sellaisia mieti. Muutama yksilösuoritus ratkaisee. Ja onneakin vähän tarvitaan.

        Ei mulla mitään Kärppien joukkuetta vastaan ole, mutta sen verran tuntuu oululaisilla kannattajilla nousevan menestys hattuun, että toivon tosissani, että mestaruuden vie joku muu kuin Kärpät. Toivotan onnea finaaleihin otteluparin Jokerit/Blues voittajalle.


    • silti niin kaukana.

      St.Louis kiekkoespoo sijoittuu kuitenkin neljänneksi, joten olkaa tyytyväisiä siitä.

      Ei kannata elätellä turhia toiveita siitä, että rahalla kasatulla muovisella "leikki-jääkiekkojoukkueella" (made in hongkong) voisi voittaa suomenmestaruuden. Muistakaa Blues-fanit: Pessimisti ei pety koskaan.

      Kannustakaa Kärppiä, niinkuin kaikki kunnon ihmiset, niin saatte iloita mestaruudesta.

      • 3-1

        mä luulen että kestää Veikkaus On kuitenkin että blues vie Jokereita ja menee Loppuotteluun Otteluvoitoin 4-3..Jokerit pelaa Tapparaa Vastaan Pronssipelin ja Tapparalle pronssit ja Jokerit oN neljäs...Kärpät kaatuu Bluessille ov 3-0


      • 3-0?
        3-1 kirjoitti:

        mä luulen että kestää Veikkaus On kuitenkin että blues vie Jokereita ja menee Loppuotteluun Otteluvoitoin 4-3..Jokerit pelaa Tapparaa Vastaan Pronssipelin ja Tapparalle pronssit ja Jokerit oN neljäs...Kärpät kaatuu Bluessille ov 3-0

        Finaaleista tarvitaan kylläkin 4 voittoa. Kolmella voitolla ei saa vielä mitään. Osoitit jälleen Bluesin kannattajien huikean lajituntemuksen. =)


    • 2-0

      Veikkaus On että Blues vie pelin 2-0 ja menee Finaaleijo

    • Tami tamminen

      Kyllä tekee...Veikkaus on että pelaajien hermot kestävät ja Huikea Ottelu Tulossa.Toivon espoon tekevän suomalaista Jääkiekko historiaa ja Pääsevän finaaleihin

    • ja tekikin

      Blues on finaalissa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      89
      2032
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      82
      1810
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      54
      1459
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      48
      1415
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      146
      1358
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      48
      1304
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      144
      1244
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1096
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1005
    10. Teki mieli

      Huutaa meidän nimet tänne, niin ei jäisi epäselvyyttä. Ikävä sinua urpo.
      Ikävä
      39
      975
    Aihe