Hei Sinä sopivaisen utelias ja räväkkä mies,
Ilmoitukseni on pitkähkö, koskapa se on tarkoitettu tyypeille, joilla lukutaito ja luetun ymmärtäminenkin
ovat kohdallaan... siis juuri sinulle,joka olet omaperäinen ja sytyttävä persoona etkä tyydy tavanomaiseen
deittiseuraankaan.
Kyllä kannatti kurkata tätä tekstinäytettä, koska kohdallesi osuikin deittireiteillä epätavallisen reilua
meininkiä:
Kerron tässä totuudenmukaisesti itsestäni, sinulta singahtaa kiehtova vastaus - ja jatkon ratkaiseekin keskinäinen kiinnostus ja vuorovaikutus. Tietysti myös se käytännön pikkuseikka että pääset oikeasti paikalle minua tapaamaan etkä samoile vain haavemaastoissa, koska ideanani EI ole tulikuumien fantasioiden hehkuttelu kirjoitellen loputtomiin.
Suora, reilu, ripeä kommunikointi on arvossaan - eli kirjoittelusta aika pian puhelinyhteyksiin eli
suusta korvaan -kontaktiin ja sitten tapaamistakin hahmottelemaan mikäli se molempia kiinnostaa.
Älä peljästy! Voimme toki tutustua ihan rauhallisesti kirjoitellenkin, mutta itse olen
"superkommunikaattori", jolle puhuminen ja kirjoittaminen ovat tasavahvoja lempilajeja.
Jos satut nyt olemaan työ/perhe/harrastus- tai rakkausasioidesi vuoksi kovin kiireinen, ilmoittele siitä jo
vastatessasi, niin sovitellaan tapaamista tuonnemmaksi.. Minullahan nuorena neitona ei kiirettä...kunhan
vaan pidät näpit hyvässä hierontavireessä odotellessa.
Asiaan eli minuun. Lempipuheenaiheitani absolutely!
Olen runsasmuotoinen, mukava 46-vuotias neitokainen Heinolasta. En hae enkä etsi vimmaisesti tiettyä
"juttua", vaan uteliaana katselen osutko kohdalle sinä persoonallinen, kiinnostava ja dynaaminen noin
28-44-vuotias nuorukainen.
Miksikö nuorempaa? Mukavampihan on katsella mehevää naamaa kuin kuivakkaa tai ylikypsää...muuten
jokainen hyväksytään omana itsenään ilman muuta eikä ketään pelkästään iän perusteella ilkeästi diskata.
Komeudestasi ja älystäsi huolimatta tai niiden takia olet aidosti miellyttävä ja vaatimaton. Se todella
sykähdyttää neidon sydäntä - etenkin kun vielä osaat arvostaa runsaiden muotojen,pehmeän poven,
kypsän viisauden ja säteilevän eloisuuden yhdistelmää, jonka kohtaat täällä.
Elämässäni olen onnistuneesti vältellyt kahta hymyä hyydyttävää stressitekijää: vakituista palkkatyötä ja
pysyvää parisuhdetta, joten ilmeeni on pysynyt aidosti iloisena vielä näin kypsyvässä iässäkin. En ole
myöskään päässyt kyynistymään kun en ole viihtynyt liian pitkään yhden miehen kanssa samassa osoitteessa kerrallaan...tämä nyt mitenkään pysyviäkään pariutumissuhteita halveksimatta todettuna.
Iloitsen jo etukäteen fiksusta vastauksestasi, koska et ole niitä virtuaalisella lihatiskillä kävijöitä,
jotka tivaavat erotiikkatakuuta bensarahan vastineeksi tai esittelevät peniksen mittoja vaikuttavimpana
ominaisuutenaan. Ne kyllä selviävät aikanaan mikäli aihetta ilmenee.
Muuankin nuori mies lähestyi näin ytimekkäästi aikanaan:
"Kyllä varma saantitapaus pitää olla jos sinne asti (=100 km) lähden tulemaan." Noin
määrätietoisille voin vain toivotella intohimoista jatkoa...ja elämän realiteettien paljastumista
kokemuspohjaisesti tuon saantitakuunkin osalta.
Omat sinänsä vaikuttavat mittani käsittelen ripeästi ettei tarvitse enää jatkossa niihin juuttua/puuttua.
Siispä: pituutta 165 cm, painoa about 100 kg (minimivaatimus rehevien naisten sarjassa,eikö totta?),
povikoko 105 DD, nännipihan halkaisija noin 6 cm (huom. insinöörit ym. tarkkojen mittojen ystävät!), ei jättinännejä kuitenkaan, vyötärö noin 108 cm, reiden ympärys 70 cm, pikkusormen pituus 5,5 cm.
Kaikki mitat siis riittävät, myös pitämään kilokammoiset ikävät kitisijät ja muut xl-foobikot loitolla.
Väriskaalani on vaalea, silmät lempeän siniset,viehätysvoima pakkelitonta punaposkisuutta ja
luonnollisuutta. Ei korkokenkiä, korujen kilinää tai parfyymintuoksuisia pitsihepeneitä.
En mittaile itseäni tai toisia koristusarvon perusteella. Jos minua kuvaisi jollain värillä, se olisi lämminsävyinen keltainen: yhdistelmä kypsää tyyneyttä ja energistä hehkua.
Ei älykkyysvajausta eikä huumorinpuutoksia. Olen puhelias, mutkaton ja spontaani. Nauran paljon ja hersyvästi, puhun vuolaasti, mutta kuuntelen sinuakin, koska olet niin kiinnostava. Arvostan sähäkkää yläpään toimintaa ja selkeää
ajatusten ilmaisua. Mielestäni innostava keskustelu on (lempeän hieronnan ohella) parasta esileikkiä...ja
miellyttävää muutenkin kuin lemmenleikin virittelynä.
Kokemusta on tarttunut matkaan elämän reiteiltä, mutta ilokseni myös lapsenomainen utelaisuus ja innostumiskyky on tallella.
Pidän nuorekkaista ja dynaamisista tyypeistä - eikä sopiva säväys herkkyyttä ole pahaksi sekään.
Kokkauskykyä ja musatuntemusta saapi olla senverran että jos/kun tulen kyläilemään, pystyt
iltapalabn loihtimaan ja sopivat hierontamusiikit valitsemaan rock-aarteistostasi. Ehdota vaikka
jotain sopivan soulahtavaa tai muuten melodista...
No joo, en tuppaudu kylään kutsumatta, mutta anyway ne hieronta- ja keskustelutaidot todetaan"pakollisessa" jutusteluosuudessa, jonka mies kyllä kestää vaikka jännityksestä jäykkänä.
Minulla taas niska ja selkä tosi jäykkänä tietokonepuuhista, joten todella arvostan niitä
kohtalaisesti kohdallaan olevia hierontaotteita mielellään öljyn kera.
En ole niin armoton kuin muuan nettineitokainen, joka totesi miehelle: "Sinulla on 20 minuuttia
aikaa tehdä vaikutus tai poistun paikalta." Täällä annetaan vähintään 45 minuuttia - tai pannaan nyt
tunti saman tien kun olen suopealla tuulella.
Aikaa löytyy joskus myös päivisin, mutta päiväkahveja en keittele - kun ei ole kahvinkeitintä
askeettisessa buduaarissani.
Olen köyhä neito, joten emme vietä ihania hetkiä luksuskämpässä (löytyy vain askeettiset 14 neliötä) - enkä singahda luoksesi autolla. Jos yhdistämme saunan ja hieronnan, saunan pitänee löytyä sinulta.
Löylyttely kyllä käy mukavassa seurassa...ja jos pääsee siinä jano yllättämään, minulla maistuvat
kaikenlaiset alkoholittomat juomat mitä löytyy maailmasta.
Tästä kävi varmaan selväksi että arvostan ja kaipaan innostavaa henkistä ja fyysistä kosketusta.Seikkailuhan on nimenomaan uuteen ihmiseen tutustuminen, ei hätäinen petipaneutuminen tai paineitten purkaminen.
Tapaamiselle ei voi laatia "käsikirjoitusta" etukäteen, koskapa elävän elämän tilanteet eivät sellaisia
ennakkosuunnitelmia noudata. Keskinäisen kiinnostuksen kipinää ei pysty ennustelemaan, vai mitä tuumit sinä fiksu mies?
Muiden ilmoitusten tekstit voivat olla lupaavan kuumia ja kiehtovia, mutta tämän tekstin joka sana on totta. Mietipä kaksi sekuntia sitä - ja tee oikea päätelmä.
Ilmoitukseni motiivina ei ole nymfous, epätoivoisuus tai mielenvikaisuus, vaan elämän luova käyttövoima
uteliaisuus ja aito intomielinen kontaktihakuisuus, jonka vain aidosti avarakatseinen ja ennakkoluuloton ihminen ymmärtää...ja sellainen ei kysele "eikö ole tärpännyt kun toistuvasti ilmoittelet"
Luodaanpa toisillemme iloa ja hyvää energiaa kun kohdataan ihanien suvisten elämysten merkeissä
täyteläisin terveisin ihanaa viestiäsi odotellen
Lempi-neiti
aito neiti, ei eronnut/karannut
Tony Halme Seksi missin kanssa
King
1
777
Vastaukset
- Terve heteros Tony
täytyy myöntää että hyviä kommenteja ,,,mutta oli kanssa´ muutamá korjauksen paikka!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708