Kanervasta

Mun mielestä kanervan erottaminen voi viedä kokoomuksen ulos hallituksesta... toivottavasti päästään ongelmista :-)
6406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yksi pukkikin! Nyt siellä pukkikuntaa edustaa vain kalpea kukkakeppiministeri!
Minä vaatin Ileä pääministeriksi!!!!!

Äänestä
  • Meinaatkos että on kyse pukkien välisestä pelistä... siis "kuka on kukko tunkiolla"-tyyliin:-)

    Äänestä

KÖYHÄ EI SAA EES KÄNNYKKÄÄ!

Äänestä
  • mitään niin pahaa tehnyt. Ei huijannut ketään, ei pyytänyt rahaa keltään, oli vain kuten voidaan sanoa, ehkä normeja rikkova luonnon lapsi. Se on tietysti paha asia tässä yhteiskunnassa, varsinkin, kun se tulee julki. Jokainen omassa pikku elämässään voisi (ei uskalla) tehdä samanlaisia pikku mokia. Mutta kun ne joutuvat suureen myllyyn, niistä paisutellaan todella pahoja asioita. Käytösrikehän se tietysti on, mutta aralla alueella. Moni saa synninpäästön Kanervan avulla.
    Pojat on poikia ja tytöt tekee lisää.

    Äänestä

  • loppujen lopulta kirjoitti:

    mitään niin pahaa tehnyt. Ei huijannut ketään, ei pyytänyt rahaa keltään, oli vain kuten voidaan sanoa, ehkä normeja rikkova luonnon lapsi. Se on tietysti paha asia tässä yhteiskunnassa, varsinkin, kun se tulee julki. Jokainen omassa pikku elämässään voisi (ei uskalla) tehdä samanlaisia pikku mokia. Mutta kun ne joutuvat suureen myllyyn, niistä paisutellaan todella pahoja asioita. Käytösrikehän se tietysti on, mutta aralla alueella. Moni saa synninpäästön Kanervan avulla.
    Pojat on poikia ja tytöt tekee lisää.

    vanhemman politiikon neuvosta nuoremmalle. "Puhu totta jos ei mitään muuta mahdollisuutta ole".
    ehkä Kanerva olisi saattanut tekstarestaan selvitäkkin, mutta peittelystä taisi suoraan valehdellakin ei selvinnyt.

    Äänestä

Käyttää arvonsa mukaista korkeaa röyhelökaulusta virka asussaan,merkkinä arvokkaista sukujuuristaan? Hänen pitäisi ottaa luja ote,ja astua päättäväisesti virassaan,kuin Juhanna Herttua aikanaan,eikä antaa taas median roikkua takkinsa liepeissä repien viralta lopulta,kuten kävi edellisen Ulkoministerin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys.. kirjoitti:

Mun mielestä kanervan erottaminen voi viedä kokoomuksen ulos hallituksesta... toivottavasti päästään ongelmista :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu