Niin, oisko tommonen about vuosimallia -89 viiva -93 oleva 525 mitään? Oon vähä semmosia katellu ja ihan kivalta vaikuttais suurin osa yksilöistä.. mutta mimmosia kokemuksia niistä on teillä, kellä niitä nyt sattuukaan olemaan?
Ekaks autoks BMW, Bemari, Bimmeri, Bemu tai ihan mikä vaan
kärräilijä
101050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
suosittelisin mielummin jotain samaa hintaluokkaa olevaa volvoa, saat nimittäis tilalle kunnon kestävän menopelin etkä mitään pimpparauta-bimmerii. volvol pärjää talvisäässäkin, mut bemaril heikommin. ja oot varmaa nuori kuski ni sillon alle tarttee vakaan pelin, eli sellaisen joka volvo on. näin se vaan menee. mutta jos ois rahaa sulla enempi ni sitte suosittelisin uuden uutta bemaria, mutta jooh,osta volvo.
no kuites ton vuosiluvun autois huollot maksaa 1/3 auton hinnasta jos haluu siitä hyvän ajaa, alusta. putket renkaat ja yms kunnossa siiis... joo etu ja takaveto, mielipiteet jakautuu!ja joudut kyl ostaa turbol sen volsten jos samaa suorituskykyä etsit
http://www.nettiauto.com/viewVehicle.php?id_car=1838386&PN[0]=adv_search&PL[0]=advSearch.php?id=27055469@tb=tmp_find_agent&PN[1]=search_results&PL[1]=listAdvSearchFindAgent.php?id=27055469@posted_by=@id_make=8@id_model=3021@tb=tmp_find_agent
Mitäpä mieltä? Mun mielestä toi on kyllä hyvässä kunnossa, että ei luulis menevän remontteihin tuhansia euroja ainakaan heti kättelyssä.
...mutta kyseessä on siis vm. -92 viininpunainen kiiltävämaalinen farmari, ajettu 209000 km, 2,5litran moottori ja manuaalivaihteisto.
Heppoja löytyy 192.
"Erityisen tyylikäs, siisti ja säännöllisesti huollettu yksilö.
Kevytkulkuinen ja hiljainen farkku parempaan matkantekoon."
Eli tuskimpa tulee heti mitään tuhansien eurojen huoltoja... mutta siis yleisesti ottaen haluisin vaan tietää käytönnön kokemuksia noista Bemareista..?
kyllähän tuo varmaan ihan kelpo peli lieneepi.
paljo on pyynti? ittelläni oli vielä jonkin aikaa sitten vähän uudempaa mallia oleva viiskaksvitonen, mutta myin sen sitte pois ku tuli hyvä työsuhdeauto niin turhaan pitää kahta autoa kun työautolla saa kuitenkin ajella ihan kuin oma olis. mutta joo, kyllä ton ajan bemarit rupee oleen jo ihan laatukamaa jos ovat vaan hyvin säilyneitä.
Siistin näköinen ja kohtuu kilometerillä, mutta kun noita 525:a on tarjolla Nettiautossa pilvin pimein niin kannattaa tutkailla tarkkaan.
Tuohon hintaan luulis jo löytyvän nahkasisustukseelakin olevia.
Tuo E34 on ajattoman kaunis korinen ja jos pidetty niinkuin pitää siitä on iloa pitkäkäsi aikaa. Varaosat ei ole normaalia kalliimpia ja korjaaminen tarvittaessa onnistuu kotikonstein.
525i tai 525 touring ei Huonoja Tai 750i
paljo siitä on muuten pyynti? kyllä tommosella varmaan ajella kelpaa, ei siinä mitään. itte en tällä hetkellä omista omaa bemaria, kun on sellanen työsuhdeautona, ni mitä turhia.. mutta ennen oli kyllä 525, tosin hieman uudempaa vuosimallia mutta joka tapauksessa.
ku huomasin että ei oo se eka menny ni pistin toisen mutta nyt tuliki sitte molemmat, mutta no joo molempi parempi :)
sopis 316 E30, näitä matchboxeja saa hyvin varustetuista tavarataloista.