Niinistöllä suurin kannatus presidentiksi

http://www.suomenkuvalehti.fi/sk-netti/uutiset-ja-politiikka/politiikka/sk-tutki-niiniston.aspx

Tässä on vielä 3,5 vuotta presiientin vaalitaisteluun aikaa. Käydään sitä ennen ensin eduskuntavaalit.
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuten yleensäkin, ei ole tietoa mitä kysytty, missä, keneltä, koska ja edes paljonko kyselyyn on osallistuneita. Nuo ovat niitä "tutkimuksia" joita "syötetään" julkisuuteen ja koetetaan muokata mielipiteitä halutuksi. Joten eipä paljoa kiinnosta eikä hätkäytä. Kattotaan nyt ensin kun Kokoomus ampuu itse itsensä niin sukelluksiin ettei kerta kaikkiaan voida edes valita kokoomus-pressaa.

Äänestä

Miesparka ei jaksa edes ulkoministeriksi hakeutua. Siinä hänellä olisi ollut mahdollisuus hankkia ulkopoliittista kokemusta. 3,5 vuoden kuluttua Niinistö on liian vanha ja väsynyt - ja ilman minkäänlaista ulkopoliittista kokemusta. Eihän sellaista miestä voi presidentiksi valita. Kannatus ehtii muuttua moneen kertaan, kun aika kuluu ja Niinistön naaman kurtut lisääntyvät.

Äänestä
  • silloin käytettävissä??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämäkin vielä kirjoitti:

http://www.suomenkuvalehti.fi/sk-netti/uutiset-ja-politiikka/politiikka/sk-tutki-niiniston.aspx

Tässä on vielä 3,5 vuotta presiientin vaalitaisteluun aikaa. Käydään sitä ennen ensin eduskuntavaalit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu