RYHMÄKANNE

Viasatia vastaan

http://www.kuluttajavirasto.fi/fi-FI/ilmoitus/

Viasat lopetti YLEn ja Nelosen lähetämisen 1.4.08 tarjoamatta mitään tilalle. Vielä maaliskuussa virolainen asiakaspalvelu valehteli että "kohta MTV3 lisätään"..

Ehdotan että tehdään ilmoitus Viasatia vastaan: sopimukset ON saatava purkaa ILMAN maksuja ja sanktioita tarjonnan OLEELLISEN huonontumisen vuoksi.

Kuluttaja-asiamiehen tehtävä on saatujen ilmoitusten perusteella tehdä RYHMÄVALITUS Viastin toiminnasta.

3

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-viasat

      kuluttajavirastoon tuon ilmoituksen menemään. Kaikki mukaan tähän kanteeseen!!!

    • laitoin

      tuonne linkkiin ilmotuksen. Mahdollisimman moni mukaan!!

      • arkeo

        Laitoin heti valituksen Kuluttajariitalautakuntaan ja otin yhteyttä Ruotsin Marknadsetiskarådettiin.

        Viasat on tosin kansainvälinen yhtiö MTG AB. Pääkonttori on Lontoossa.

        Omistajat Tukholmassa. Viasat on rekisteröity börssiyhtiö Tukholman pörssissä.

        Nämä jutut on kuluttaja-asiamiehen lisäksi saatava lehdistöön (niin Ruotsin kuin Suomen) ja aloitettava keskustelu myös muiden maiden blokeissa, jotta asia tulee laajalti julkisuuteen. Tällöin muutama muu henkilö ei laita käsiään siihen itseensä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11208
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1685
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1275
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1096
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe