Nipistelyä alavatsassa?

minulla on ollut kohtalaisen oireeton alkuraskaus, ja nyt parin viikon ajan tuntunut alavatsassa nippailua ja nipistelyä. ei satu, mutta tuntuu oudolta, vähän niinkuin vihlaisuilta. pelottaa. ultrassa rv12 5 kaikki oli hyvin. onko kenelläkään tässä vaiheessa raskautta ollut alavatsa tuntemuksia?
32700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä on vaikka minkä näköstä tuntemusta. Eiköhän se oo tässä vaiheessa ihan normaalia,kasvukipuja.

Äänestä

Mulla oli tota nippailua / nipistelyä jostain rv 14 -->
Nyt ei enään niin usein, mutta toisinaan.

Äänestä

Mulla on ollut kanssa noin viikon-2vkoa sitä alavatsanipistelya. Sun kohtu kasvaa, se tarkoittaa sitä. Älä ole huolissasi, aivan normaalia!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rv 16+ kirjoitti:

minulla on ollut kohtalaisen oireeton alkuraskaus, ja nyt parin viikon ajan tuntunut alavatsassa nippailua ja nipistelyä. ei satu, mutta tuntuu oudolta, vähän niinkuin vihlaisuilta. pelottaa. ultrassa rv12 5 kaikki oli hyvin. onko kenelläkään tässä vaiheessa raskautta ollut alavatsa tuntemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu