Kolmion takaa kylkeen

Eikö teillä saatana ole silmiä päässä ? Miten kukaan idiootti voi ajaa kolmion takaa SUORAAN kylkeen ? Olipa hengen lähtö lähellä, mutta onneksi selvittiin vain rusentuneilla ovilla.

Nämä sankarit ne liikennettä oikeasti vaarantavat, mutta niille ei edes sakkoa kirjoiteta. Tärkeämpäähän on toki valvoa YLInopeuksia, niinhän ?
2479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja miksei voisi? Lähdeppä joskus polkupyörällä liikkeelle, niin huomaat että joka toisessa risteyksessä joku vetää kolmion takaa eteen sivuilleen vilkaisematta. Mutta ole varovainen, sairaalareissu on tiedossa hyvin nopeasti jos polkupyörällä liikkuessasi oletat autoilijoiden noudattavan väistämisvelvollisuuttaan...

Äänestä
  • Kas kun veit sanat suustani. Aioin juuri kiroittaa noin.

    Joskin ruuhka-aikana ongelma on enneminkin siinä, että kolmion takaa pyörätielle tulleet autoilijat tukkivat kaistan. JOtenkin tuntuu, siltä, että eivät tukkisi, jos ko kaistaa pitkin kulkisi autoja tai junia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kiitti vtusti kirjoitti:

Eikö teillä saatana ole silmiä päässä ? Miten kukaan idiootti voi ajaa kolmion takaa SUORAAN kylkeen ? Olipa hengen lähtö lähellä, mutta onneksi selvittiin vain rusentuneilla ovilla.

Nämä sankarit ne liikennettä oikeasti vaarantavat, mutta niille ei edes sakkoa kirjoiteta. Tärkeämpäähän on toki valvoa YLInopeuksia, niinhän ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu