Mies on suudellessa hyvin passiivinen. Monet suuteluyritykseni on jääneet vain pieniksi pusuiksi. Ennen mies on suudellut minua pitkään ja hyvin, mutta mistä mahtaa johtua nykyinen passiivisuus?
Mies on passiivinen
4
1309
Vastaukset
- asd12441
anna sille vähä enemmän?
- eingel
Sut on jo saalistettu, mitä sitä energiaa suutelemiseen ja naisen virittämiseen suotta käyttää. Miehet ajattelevat jalkovälillä ja silloin muulla ei ole väliä. Thäts it.
- Eräs nainen vain
Saattaneepi johtua muutamastakin asiasta.
1. Tottumus
2. Intohimon puute
3. Suutelemisen "vierastaminen" vakituisessa suhteessa, monilla saattaapi käydä niin, että asia alkaa tuntua oudolta. Selitystä en tähän osaa antaa, mutta saattaa olla että mies ei osaa yhdistää näitä kahta asiaa. Koskee monilla miehillä myös tunteita ja seksiä.
4. Jos tätä on kestänyt vasta lyhyen aikaa, syy saattaa olla niinkin yksinkertainen kuin hetkellinen etääntyminen esim. stressin tai vastaavan takia.
Asia tulisi kuitenkin ottaa puheeksi miehen kanssa jos se häiritsee, muuten se ei välttämättä tule muuttumaan enään. Sitäpaitsi, huomaako mies edes toimivansa näin?- vieraissa
Ei jaksa omaan panostaa kun käy vieraissa. Ole varovainen...
Varmaan olet huomannut myös uusia menoja, uusia harrasteita, paljon tekosyitä olla pois kotoa?
Hanki jostain, jä vähän äkkiä, pari uutta puhelin liittymää ja puhelinta. Toisen puhelimen laitat hiljaiselle autoon piiloon - toisella puhelimella paikannat tätä autossa olevaa piilopuhelinta ;)
Saat selville missä se luuraa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443928Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351889Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799