Mies on passiivinen

E-lines

Mies on suudellessa hyvin passiivinen. Monet suuteluyritykseni on jääneet vain pieniksi pusuiksi. Ennen mies on suudellut minua pitkään ja hyvin, mutta mistä mahtaa johtua nykyinen passiivisuus?

4

1363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asd12441

      anna sille vähä enemmän?

    • eingel

      Sut on jo saalistettu, mitä sitä energiaa suutelemiseen ja naisen virittämiseen suotta käyttää. Miehet ajattelevat jalkovälillä ja silloin muulla ei ole väliä. Thäts it.

    • Eräs nainen vain

      Saattaneepi johtua muutamastakin asiasta.

      1. Tottumus
      2. Intohimon puute
      3. Suutelemisen "vierastaminen" vakituisessa suhteessa, monilla saattaapi käydä niin, että asia alkaa tuntua oudolta. Selitystä en tähän osaa antaa, mutta saattaa olla että mies ei osaa yhdistää näitä kahta asiaa. Koskee monilla miehillä myös tunteita ja seksiä.
      4. Jos tätä on kestänyt vasta lyhyen aikaa, syy saattaa olla niinkin yksinkertainen kuin hetkellinen etääntyminen esim. stressin tai vastaavan takia.

      Asia tulisi kuitenkin ottaa puheeksi miehen kanssa jos se häiritsee, muuten se ei välttämättä tule muuttumaan enään. Sitäpaitsi, huomaako mies edes toimivansa näin?

      • vieraissa

        Ei jaksa omaan panostaa kun käy vieraissa. Ole varovainen...

        Varmaan olet huomannut myös uusia menoja, uusia harrasteita, paljon tekosyitä olla pois kotoa?

        Hanki jostain, jä vähän äkkiä, pari uutta puhelin liittymää ja puhelinta. Toisen puhelimen laitat hiljaiselle autoon piiloon - toisella puhelimella paikannat tätä autossa olevaa piilopuhelinta ;)

        Saat selville missä se luuraa ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18204
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5092
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4737
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4640
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4460
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      71
      4352
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3923
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3575
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2854
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2569
    Aihe