Our Time Is Now!

Kaikki kunnia Bluesille!

Itse en bluesin fani ole mutta tämän pelin päätyttyä kirosanojen luettelo oli silti loppumaton! Miten voi olla mahdollista että blues vie kärppiä kuin lankakerää mutta silti kärpät voittaa tuollaisella helvetin typerällä tavalla. Noh keskiviikkona toivon koko sydämeni puolesta että blues voittaa ja veisi lopulta mestaruuden. Sillä joukkueessa on niin suuri tahto voittaa kultaa että se on sytyttänyt jopa minutkin unohtamaan pudonneen hifkin ja keskittymään täysin rinnoin kannustamaan bluesia voittamaan koko plärssin!

5

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • chl+ehl+chl

      Toivotaan että keskiviikkona 9.4 Nähtäisiin huikeaa Jääkiekkoa..60min Kovaa peliä Ja Loistavaa peliä

      • mmjklms

        Mutta pelit ovat Olleet Tiukkoja ja Tasaisia...Toivoisin että Blues heräisi ja Kääntäisi pelit...


    • muistava

      Ei pitäs olla yllätys, että Kärpät voittaa Bluesin pleijareissa. Niin kävi viime kaudella ja toissa kaudella.

    • Tove71

      Hieno peli Bluesilta eilen. Harmi että se Brucler hörppäsi viimeisen vedon. Mielestäni Bluesin yritys ja usko on mennyt pahasti ylilyönniksi. Nuoret pelaajat taklaavat siten että toisen koko elämä saattaa mennä pilalle. Esim. Mikkola olisi voinut halvaantua koko loppu elämäksi. Väliaikahaastattelussa joku jo uhoaa tyyliin: "tuomarit yrittää saada meidät häviämään....". Tämä kaikki kuulostaa vähän semmoiselta aralta teini-ikäisen käyttäytymiseltä jolle usko ja itseluottamus on tuotu väärällä tavalla. Tuollainen mieli myös romahtaa nopeasti.Kärpät esiintyy asialliseti ja rauhallisesti. Kuten aikuinen & mestari.

      • ....

        Täysin samaa mieltä! Kyllä pitäisi Blues-pelaajien vähän miettiä mitä tekee..peliähän se vain on taklaukset olivat todella törkeitä ja olisi voinut sattua vaikka mitä! Ihan turha uhota mistään tuomareista se on ihan omasta pelaamisesta kiinni, kyllä Kärpät sen verran kokeneempi joukkue on, että ei se voitto ihan ilmaiseksi tule.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7801
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3037
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      346
      1988
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      276
      1624
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      136
      1435
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1209
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1112
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1046
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      1002
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      961
    Aihe