Haminalainen Asko Kervinen ylläpitää verkossa http://askokervinen.net/index.html sivuja joilla on yksityisiä ihmisiäkin koskevia tietoja joita ei siellä mielestäni saisi olla. Ainakin jos minua koskevia vastaavia tietoja olisi niin ilmoittaisin asian poliisille. Lienee kuitenkin niin että monikaan ei tiedä että häntä koskevia tietoja tuolla on.
Sivuillaan Kervinen suorastaan provosoi ihmisiä virkavastaisuuteen ja esittää mielestäni yhteiskuntavastaista mielialaa väittämiensä tueksi.
Pyydämme boikotoimaan muitakin Kervisen laatimia kirjoituksia ja julkilausumia.
Sivuillaan Kervinen suorastaan provosoi ihmisiä virkavastaisuuteen ja esittää mielestäni yhteiskuntavastaista mielialaa väittämiensä tueksi.
Pyydämme boikotoimaan muitakin Kervisen laatimia kirjoituksia ja julkilausumia.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei pelaa mitään roolia mun elämässä mut jos tommosia tekee niin hävetköön pasi viheraho kakkonen ja ihmeessä boikottiin
evvk, mut tänne väännät vastauksia vaikka pyydettiin boikotoimaan,pöh:|
ei jaksanu alkaa sen sivuja lukee kuin vähän alusta,onko kyseessä joku hemmo joka etsimällä etsii epäkohtia ympäriltään ja näin toteuttaa itseään,purkautumalla mm.yleisönosastokirjoituksissa paikallislehdissä ja näillä turhilla forumeilla.tälläisiä heeboja mahtuu suomeen monta sataan,totuus on se vaan että virkakoneistoa vastaan taistellessa tavallisen kansalaisen mahdollisuudet ovat mitättömät,sama kun menisit ulkona kuselle vastatuuleen,suurin osa tulee omille kintuille,eikä mikään parane,päinvastoin likapyykkiä lisää omaan koppaan
nimim.Täysin nykyiseen uusliberalismin meininkiin kyllästynyt valtion meininkiin pettynyt tyyppi...
vastailee omaan aloitteeseen me hoitoon ja muuten sanavapaus tiedätkö mitä se periaatteessa on? ja sivuilla ei ole mitään perätöntä tietoa joten.....
se koira älähti johon kalikka kalahti
mitähän jos itse j&j pistäis ittesä poikottiin,kun ees erota oikeaa väärästä,taidat olla näitä virkaatekeviä kuin noin älähdät.
mihin kalikka kalahtaa,johan sulla jutut on,paas omas nimes ruutuun niin katsotaan minkälaisia vastauksia saat,jos kanttis kestää.
Ei sinne päinkään, olemme saamassa Askon asiaa suuremman median jonoon ja jos hanke toteutuu, viranomaisia tullaan haastattelemaan tiettyjen menettelyjen osalta tiukkaan sävyyn, sillä väitämme, ettei Suomesta löydy montaa vastaavanlaista tapausta yhtä henkilöä vastaan käydystä oikeusturvan polkemisesta!