onko rauhallista asua?
Millaista aluetta
on kielokuja
3658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei!
Muutamia vuosia sitten asunut vuokralla rivarissa. Oli oikein mukava paikka :) Välillä yhteistä toimintaa pihalla muiden asukkaiden kanssa mm. lentopalloa, grillausta, jutustelua... Silloin ainakin oli yleensä rauhallista ja viihtyisää. Luontokin ympärillä tosi kaunis ja ihanat ulkoilumaastot etuovelta. Nyt kun välillä kävellyt ohi, niin näyttää vieläkin viihtyisältä ja rauhalliselta. Yksi asunto siellä parhaillaan vapaanakin ja kivasti yhdessä tasossa, oliskohan ylärivin viimeinen? Voisin muuttaa takaisin mielelläni jos olisi tarve uudelle kodille.
Ehdottomasti kyllä!
Ja koulut, sekä ala-, että yläaste lähellä.
Kauppa suht lähellä ja tosiaan luonto ihan takapihalla. Lähellä uusi Soinisten omakotialue jolla paljon lapsiperheitä. Suosittelen!
Asuin joskus niissä kaupungin vuokrataloissa. Ajattelin, että lapsen kanssa ihanaa seutua (siis seutuhan on ihanaa!), mutta ne naapurit! Ihme pulsuja oli ainakin silloin koko talo täynnä. Ihmeteltiin miksi Nlin kaupunki oli sijoittanut pulsuja sinne, missä olisi ollut hyvät paikat lapsiperheiden asua. Muutettiin pian pois kun kyllästyttiin ainaiseen humalaisten riitelyyn, musiikin soittamiseen jne. Mutta tämä tosiaan joku 5 vuotta sitten. Voihan ne pulsut olla jo kuollu =)