Niin vaan tänäkin talvena kaikki pahat onnettomuudet ajettiin nastarenkain !
Yhtään onnettomuutta ei aiheutunut kitkarenkain varustetuilla autoilla!
Nyt kesällä nastarenkaiden aiheuttamia onnettomuuksia tulee lisää, sillä tiet ovat aivan mielettömästi urautuneet nastojen toimesta.
Ottakaa vastuu ja ajatelkaa,kun aiheutatte onnettomuuksia nastarengasajajat !!!
Siis urista johtuvia vesiliirtoja tulee nyt paljon.
Yhtään onnettomuutta ei aiheutunut kitkarenkain varustetuilla autoilla!
Nyt kesällä nastarenkaiden aiheuttamia onnettomuuksia tulee lisää, sillä tiet ovat aivan mielettömästi urautuneet nastojen toimesta.
Ottakaa vastuu ja ajatelkaa,kun aiheutatte onnettomuuksia nastarengasajajat !!!
Siis urista johtuvia vesiliirtoja tulee nyt paljon.
Vastaukset 13
Vanhimmat
väitteidesi tueksi, muutenhan Sinua voisi luulla valehtelijaksi?
Tilastoa ei uskalleta julkaista, koska nastarenkaiden valmistajat ovat panneet hanttiin.
Kas bisnes on kovempaa kuin liikenneturvallisuus.
Tilasto on olemassa !!!
Foliopipoisen jorinoita juttusi..
Hävetkää LIIKENNETURVA. !!!
Kun kuuntelette vain teollisuuden mielipiteitä.
Nastarenkaiden val,mistajat maksavat varmaan hyvin !!!
Onko tuollainenkin tilasto olemassa? Onnettomuuksia ei välttämättä satu sellaisille renkaille, joita ei autoissa ole. Kitkarenkaiden osuushan on laskenut.
Musta tuntuu ja Vaimo tietää..
en muista että olis koskaa mainittu kolariista uutisoodes että onko autos ollu kitkat vai nastat alla
vois pikkasen vertailla:=?)
sekin, kuinka kuluneet.
Jos ajoitte vaikka tänä talvena 10.000km, niin siitä ehkä kaksi(2)km oli sellaista tietä jossa kenties oli jotain hyötyä nastoista.
Siis voiko hölmömpää enää olla, kun kuluttaa sulia ja suolattuja teitä nastoilla käyttökelvottomiksi.
Kuka uskaltaa enää kesällä sateella ajaa kun urissa on vettä ainakin pari senttiä!!! Kyllä kuolema korjaa taas satoa kesällä nastojen vuoksi.
Itse en ainakaan meinaa luopua nastarenkaista talvirenkaina koskaan! Lienee syynä se että noita kilometrejä tulee noin 60-70 tuhatta talviaikana kattavasti koko suomen alueella ja kelillä kuin kelillä on ajettava.
Ps viellä ne nastat alla!
60-70 tkm ajettuna per vuosi, etkä vieläkään ole oppinut ajamaan?
Kyllä se niin on että nastat ovat osaamattoman ja aloittelevan kuskin valinta. Kaikki muut pärjäävät kitkoillakin, siksi valtaosa kitkarenkaat valinneista ovatkin paljon ajavia.
Näin on !!!
Vain naiset ja kädettömät ajaa nastarenkailla.
Kyllä pitäisi todella hävetä niiden jotka ajavat nastoilla.
Varmaan kengissäkin näillä hölmöillä on nastat !!!
Maksakaa teiden kulumisesta, jos kerta olette noin kädettömiä.