Tuntuu kuin Vanhanen eläisi jossain 50-luvun nousubuumissa sotien jälkeen, kun ei näe rakenteellista köyhyyttä, ei tuloerojen roimia prosenttieroja, köyhien kuritusta (tv-lupamaksut, hankittavat digiboxit, maksukanavat, 3-kertaisiksi nousseet autojen katsastusmaksut, ruoan kallistuminen, tonnikalapurkitkin kallistuivat EU:n määräyksestä, kun ei niin halvalla saanut myydä! jne.).
Elääkö keskusta 50-lukua?
Rutiköyhä
4137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kommareita eduskunnan EU-irtisanomiskeskusteluissa tulemaan 2000-luvulle.
Kyseessä oli tämä heppu:
http://www.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=259134&tstart=345
mikään mainituista asioista vähempää kiinnostaa, nämä asiat ovat aivan eri planeetoilta koko arkadianmäen porukalle, eivät tiedä pätkäkääkän miten tavallisella kansalla on asiat, heti kun on valtakirja kourassa, aletaan elää ihan omaa elämää.
Ne on yhtä possujuhlaa sametissa, kun on ministeri tai kansanedustaja! Katsokaa nyt Alataloakin ja pyrkii jo pormestariksi!
nähdä, koska joutuisi vastuuseen tai tekemään asialle jotain.
Palkkaakin hän saa tekemättä mitään asian hyväksi.
Joten:
Tyhmä ei ole joka pyytää vaan se joka maksaa.