Joo.Täytyy vaan sanoo et kyl toi Tarkki on hyvä veskari mut saa nähä kauan se kestää.Nyt espoolaiset näyttäkää niille oululaisille et ei koko kunniaa voi
ja työtä voi sälyttää yhelle pelaajalle.Mut Tarkki vois kyl mun puolesta olla Suomen maajoukkueen 1.maalivahti,on se niin hyvä vaik onki oululainen.
Tarkki Kärppien ainoo pelaaja...
Blues Rules
1
159
Vastaukset 1
- sitten teki?
Pelihän oli vars. peliajalla 2-2.
Tuollaisilla lausunnoilla annat ymmärtää, että kärppien pitäisi olla jotenkin aivan yliluonnollisen ylivoimainen, ja voittaa aina 100-0.
Espoolla on hyvä joukkue nyt. Ensimmäisen kerran moneen vuoteen on liigasta löytynyt kärppien veroinen joukkue. Ei kai se tarkoita sitä, että kärpät olisi huono. Blues vain on ihan yhtä hyvä.
Finaaleissahan on selvästikin oikeat joukkueet: kaksi suomen parasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597