http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804097497957_uu.shtml
Onko kasvatuksessa jotain mätää vai miksi 90-syntyneet PENIKAT tehtailee murtoja?
Mullan alle tollaset
Onko kasvatuksessa jotain mätää vai miksi 90-syntyneet PENIKAT tehtailee murtoja?
Mullan alle tollaset
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kukahan toi 20 vitipää on,tietäs ketä varoo on tota tavaraa kertynyt nurkkiin sen verta et olis kiva tietää,oliko se se Luvialainen heppu jostakin luin sellaista.
Poliisi tutkii asiaa !
Eivätkä pelkästään räplää tietokonetta, tekevät jotain kehittävää, siinä tulee samalla liikuntaa nuorille kun kiipeilee kattojen kautta rosvoamaan niiltä joilla liikaa on, ja sitte juoksee karkuun, ei ole huonokuntosen hommaa rosvous. Joutuvat järkeään käyttämään hälyttimien ohituksiin, ei ollu ennen hälyjä, oli helpompaa rosvous. Tutkimusten mukaan vankiloissa olevat varkaat nukkuvat kuin pienet lapset (omatonto puhdas). Sen sijaan murhamiesten nukkuminen on huonoa ja näkevät pahoja unia.
Taidat olla jonkun noiden äpärien äiti, kun niin roistoja puolustelet. Meneppä turvonneen naamasi kanssa makkara ja kaljapullo kädessä työntämään sitä makkaraa 'jonnekin'. Oksettavaa!!