edellisen lisäksi

neitsyt----------

on tietenkin hienoa, että neitsyt-palsta elää. Kaikkiin noihin positiivisiin ja negatiivisiin juttuihin tarvitaan se toinenkin osapuoli ja olenkin huomannut että tällä palstalla meuhkaavat eniten nimenomaan neitsyiden ENTISET heilat varoittaen mahdollisia tulevia, miksi oikeastaan?

Jos neitsyt oikeasti oli teille niin kamala, niin miksi vaivautua? Motiivi tuskin on toisten varoittaminen. Toivottavasti ei myöskään suhteen loppumisesta seurtannut katkeruus?

Ilmeisesti neitsyet kuitenkin saivat aikamoisia tunteita aikaan teissä (mikä on aina hyvä, sillä itsehän voi myös suhteesta lähteä eikä tarvi sen koommin kintaalla viitata), jos vielä vuosienkin päästä jaksaa tulla suomi24 horoskoppipalstalle niistä kertomaan.

3

374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaakatar666

      Se motiivi voi olla mikä vaan, miksi luulet, että keskustelupalstoja on ylipäätään olemassa jos ei niiden kautta voi keskustella asioista suoraan ja etsiä muita samojen aiheiden kanssa kamppailevia!

      Itse olen vaakanainen. Ainakin itse huomasin tän palstan kautta, etten ONNEKSI ole AINUT neitsytmiehen tyhjistä lupauksista, oma napa -ajattelusta, vainoharhoista ja pettämisestä kärsinyt vaakanainen!

      Mikä on kieltämättä sangen terapeuttista tässä helvetillisessä olotilassa, jonka neitsytmies jätti jälkeensä sohittuaan elämässäni aikansa.

      Onneksi on kohtalotovereita - tällä palstalla arvioiden (no yksi näyttää olevan aktiivisempi) mukaan ainakin 5-6. Sen kautta jaksaa ajatella elämäänsä hiukka eteenpäinkin.

      Vaakatar

      • turmeltua vaakaa

        jos niitä on 5 - 6 kpl. Olisko teisä itsessä vika kun ette tule toimeen neitsyen kanssa. Ai niin se järki on vähissä. Joutavaa natkuttamista.


      • ap.

        toki olen kanssasi samoilla linjoilla, ei tässä nyt kannata lähteä saivartelemaan. Ikävä että sinulla on neitsyt- miehestä tuollaista kokemusta, vaikka nainen minä kyllä olenkin. Mutta noin niinku yleensä. Toivottavasti niitä kunnollisiakin on olemassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2522
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2217
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2062
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1993
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      597
      1889
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      40
      1447
    Aihe