meni siinä joku vuosi

en ikinä uskonut,enää 2 vaihto ehtoo joko siirtyä ryhmään 21 tai lopettaa,uusi kuljettaja tuli töihin ja kun kolmen kuukauden koe aika ohi oli käsi tullut kuittien kirjoittamisesta kipeäksi ja ei muuta kun sairaslomalle.
6890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

liian ahkera yrittäessään tienata maksamallasi kurjalla provisiopalkalla voita leivän päälle. Vähemmästäkin sitä ihminen vammautuu, saati sitten HTD:N kurjien laitteiden ronklaamisesta. Autosikin taisi olla manuaali-anjovis.

Äänestä
  • On se vaikeeta ,kun ollaan niin ammattimiehiä niin ammattimiehiä,mutta ei osta edes tavallista vaihdelaatikkoa käyttää,ampuisin itseni,jos olisin niin onneton raukkis....

    Äänestä

Jos jonkun päivän maksat saikkua ja haet ne sitten itse takas Kelasta mitä sitten Bii Baa Bii Baa tullaan hakee Bii baa

Äänestä
  • Et näemmä tiedä, että työnantajalla on omavastuuaika sairaslomien maksamisessa, joita rahoja ei saa mistään pois, työnantaja maksaa ne itse.

    Auto seisoo, tuloja ei ole, mutta sairaslomasta maksetaan silti.

    Sama, kun kioski sulkisi ovensa, mutta maksut juoksisivat, vaikkei killinkiäkään tule taloon.
    Kuinka kauan luulet sen kioskinomistajan persuksien kestävän maksaa, ennen kun on laitettava se lopullinen lappu luukulle ??!

    Äänestä

Melkein uskaltaisin väittää, että kyseinen "pappa" ryhmä 21 tullaan lopettamaan. Se on nimittäin voimassa olevan lain hengen vastainen. Niin ja missä muualla, kun Helsingissä on moista "pappa" ryhmää ja mitä siitä on hyötyä asiakkaille? Sehän antaa muutamille tyypeille "laillisen" suojan perustella ajavansa vähän, vaikka ajaisivat sitten kaikki muut ajat pappavuorojen ulkopuolella.

Äänestä
  • Tässähän se taas nähtiin me sentään tiedetään se isäntä maksaa eikä kelalta saa mitään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryhmään 21 kirjoitti:

en ikinä uskonut,enää 2 vaihto ehtoo joko siirtyä ryhmään 21 tai lopettaa,uusi kuljettaja tuli töihin ja kun kolmen kuukauden koe aika ohi oli käsi tullut kuittien kirjoittamisesta kipeäksi ja ei muuta kun sairaslomalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu