Voi voi

sentään...

Ihan harmittaa minkä virheen Nightwishin pojat tekivät. Harvoin tulee mistään musiikista kylmät väreet, mutta Turusen ajalta Nightwishin monetkin kappaleet saavat ihon kananlihalle. Samaa vaikutusta ei valitettavasti tee nykyinen Nightwish.

6

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virheen.

      Taisivat pelastaa yhden maailman parhaista bändeistä. Johan Taape itsekkin oli sanonut , lähtevänsä bändistä seuraavan levyn jälkeen.

    • mikään virhe

      Kun katsoo, miten Nightwishilla nyt menee ja sen jälkeen miten Tarjalla menee, niin kyllä se oli Tarja, joka teki pahan virheen kun hankki itselleen potkut yliarvioimalla itsensä.

      Kyllä ne potkut oli hyvä juttu myös musiikin kannalta. Oopperahevi on jo kuultu ja nähty. Ja kyllä ne pojatkin varmaan tykkää kun nykyään lavalla esiintyy viisihenkinen bändi eikä yhden naisen muotinäytös.

    • MeatHead

      lihassa vikaa... ;D

    • redonion

      Miksi sinä puhut Nightwishistä tällä palstalla? Tämä on Tarja Turusen oma palsta.

    • Taapefani

      Joo, mie kans kauheastio Tarjasta tykkään!! Anette painukoon sanonko minne... Mutta jos olette joku Nightwishkirjan lukenu (ite en voinu lukea loppuun kun se oli semmoista haista p***a tarja-hommaa, ja kirjoitettu niin että kaikki on tarjan vika) Niin voi olla parempi, että tarja ei siinä bändissä enää laula. Hän on PAAALJON onnellisempi nyt. Tarja on paras!!!

      • tonttu

        nyt Tarja on onnellinen eikä tarvi katella jätkien ryyppäämistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      248
      5601
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      196
      2817
    3. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      60
      2178
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      22
      1781
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      68
      1633
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      138
      1375
    7. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      109
      1357
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      168
      1340
    9. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      87
      1262
    10. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1234
    Aihe