Voi voi

sentään...

Ihan harmittaa minkä virheen Nightwishin pojat tekivät. Harvoin tulee mistään musiikista kylmät väreet, mutta Turusen ajalta Nightwishin monetkin kappaleet saavat ihon kananlihalle. Samaa vaikutusta ei valitettavasti tee nykyinen Nightwish.

6

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • virheen.

      Taisivat pelastaa yhden maailman parhaista bändeistä. Johan Taape itsekkin oli sanonut , lähtevänsä bändistä seuraavan levyn jälkeen.

    • mikään virhe

      Kun katsoo, miten Nightwishilla nyt menee ja sen jälkeen miten Tarjalla menee, niin kyllä se oli Tarja, joka teki pahan virheen kun hankki itselleen potkut yliarvioimalla itsensä.

      Kyllä ne potkut oli hyvä juttu myös musiikin kannalta. Oopperahevi on jo kuultu ja nähty. Ja kyllä ne pojatkin varmaan tykkää kun nykyään lavalla esiintyy viisihenkinen bändi eikä yhden naisen muotinäytös.

    • MeatHead

      lihassa vikaa... ;D

    • redonion

      Miksi sinä puhut Nightwishistä tällä palstalla? Tämä on Tarja Turusen oma palsta.

    • Taapefani

      Joo, mie kans kauheastio Tarjasta tykkään!! Anette painukoon sanonko minne... Mutta jos olette joku Nightwishkirjan lukenu (ite en voinu lukea loppuun kun se oli semmoista haista p***a tarja-hommaa, ja kirjoitettu niin että kaikki on tarjan vika) Niin voi olla parempi, että tarja ei siinä bändissä enää laula. Hän on PAAALJON onnellisempi nyt. Tarja on paras!!!

      • tonttu

        nyt Tarja on onnellinen eikä tarvi katella jätkien ryyppäämistä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      19
      6075
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      89
      5702
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3699
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      126
      3692
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      126
      1454
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1387
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1302
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1109
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1093
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      27
      1077
    Aihe