"Ahvenanmaa kielsi tv-pornon virkamiehiltään työmatkoilla." (Hs tänään)
Tarkoittaa sitä, että virkamies ei saa asua hotellissa, jonka tv:stä voi katsoa pornoa.
Voi mitä kaksinaismoraalia tai suurta tietämättömyyttä., jolla ei ketään auteta.
Ilmeisesti jotkut täysin vanhanaikaiset, tekniikasta tietämättömät, tantat halusivat saada jotain raflaavaa aikaan ja saivat kanssa.
Me kaikki tiedetään, että tarvitaan vain läppäri ja "mollukka" ja taito kirjoitta hakusana sex ja pornoa riittää ilman maksullista tv-kanavaakin.
Tuskin ne läppäriä sentään kieltävät.
Saatiinhan tästäkin jutunaihe,
Ahvenanmaa naurattaa
17
772
Vastaukset
- Maalaismies*
Eräät kulttuuriministerimme (nimiä mainitsematta) astuessaan virkaansa ilmoittivat poistavansa pornon ja varsinkin lapsipornon nettisivustoista. Se todistaa ainoastaan kuinka vähän he siitäkään "kulttuurista" tiesivät.
Kiina on vaikeuksissa Oulympialaisten kanssa paitsi Tiibetin asiassa, myös netin rajoittamisessa. Ei nimittäin käy päinsä etteivätkö ulkomaiset journalistit pääsisi sivustoille kisojen aikana.
Internet on tullut jäädäkseen hyvine pahoine ominaisuuksineen.- Olettamus,
joka ei ainakaan minun kohdallani pidä paikkaansa.
- hyvä yrityshän
se on.
Moraalia pitää alkaa määrittelemään, kun näköjään ministerismieskään ei osaa tehdä viisaita ratkaisuja omin päin.
Pornofilmit kai näkyvät huoneen laskuissa erikseen. Sikäli kun olen elokuvista tullut tähän tulokseen. Muuten en tiedä asiasta mitään. - noin yksinkertainen
Kysehän on Ruotsin matkimisesta ja näpäytys hotelleille jotka ylläpitävät pornokanavia.
Virkamiehet matkustavat paljon, eli hotelille tämä on tappiota.
Nk. aikuiskanavista maksetaan erikseen, eikä maksu varmaan mene läpi matkalaskussa, sama koskee minibaarin käyttöä. Vielä 80-luvulla siinä valtion virastossa missä työskentelin, virkamies ei saanut minibaarin avainta vaikka minibaari huoneessa olisi ollut.- seksistejä
Nehän ovat kuuluisia vapaan seksin uranuurtajia. Lapsesta asti sitä on suositeltu niille. Onko sielläkin kelkka kääntynyt?
Hotellin tappio ei sureta. Siellä voisi olla tupakoimattomien huoneiden lisäksi pornottomia huoneita. Voisi olla vuodevaatteet siistimpiä. Yök. Ei minibaarin sulkeminen alkoholismia poista.
Sen kiellon keksijä on arka ihminen, joka pistää päänsä pensaaseen ja sanoo sieltä,"minähän tein kaikkeni, kielsin minibaaritkin."- .....
Jopel kirjoitti:
Ei minibaarin sulkeminen alkoholismia poista.
Sen kiellon keksijä on arka ihminen, joka pistää päänsä pensaaseen ja sanoo sieltä,"minähän tein kaikkeni, kielsin minibaaritkin.".....
- kaiken
lisäksi, luojanluomaa!
olisit voinut jättää tuon linkin pois.
Se oli asiaton, eikä liity keskutelun aiheeseen millään lailla.
- Tyttö sohvan pohjalta
Jos näin pahsti rikotte YLLÄPIDON antamia sääntöjä,
niin
tänne määrätään taas joku debiili vahtimaan teitä,
kuin
pahaisia kakaroita.
Jos haluatte pornoa katsella, niin katselkaa kahden kesken
rakastettunne kanssa, - älkää täällä.Kiitos kinnostuksesta ja galleriakäynnistä.
Valitettavasti jotkut eivät tajua, mitä saa tehdä ja mitä ei.
Aloituksessa ei ole mitään sääntöjä rikkovaa, vaikka siihen huomautuksesi kohdistatkin.
Aloittaja ei voi vastata, mitä jotkut rekisteröitymättömät puskistaan tai vaikkapa sohvan pohjalta tekevät.- mitään sopimatonta.
Jopel kirjoitti:
Kiitos kinnostuksesta ja galleriakäynnistä.
Valitettavasti jotkut eivät tajua, mitä saa tehdä ja mitä ei.
Aloituksessa ei ole mitään sääntöjä rikkovaa, vaikka siihen huomautuksesi kohdistatkin.
Aloittaja ei voi vastata, mitä jotkut rekisteröitymättömät puskistaan tai vaikkapa sohvan pohjalta tekevät.Kyseinen henkilö kirjoitta kivasti, sääntöjä noudattaen ja huumorilla.
Sinulla on rekisteröity nikki,
ja siis SINULLA on mahdollisuus poistaa nuo
sääntöjä rikkovat osat ketjusta.
Tekisin sen itse, jos olisin siihen kykenevä. - Olitkin jo
mitään sopimatonta. kirjoitti:
Kyseinen henkilö kirjoitta kivasti, sääntöjä noudattaen ja huumorilla.
Sinulla on rekisteröity nikki,
ja siis SINULLA on mahdollisuus poistaa nuo
sääntöjä rikkovat osat ketjusta.
Tekisin sen itse, jos olisin siihen kykenevä.poistanut ne.
mitään sopimatonta. kirjoitti:
Kyseinen henkilö kirjoitta kivasti, sääntöjä noudattaen ja huumorilla.
Sinulla on rekisteröity nikki,
ja siis SINULLA on mahdollisuus poistaa nuo
sääntöjä rikkovat osat ketjusta.
Tekisin sen itse, jos olisin siihen kykenevä.Rekisteröity voi poistaa vain omat kirjoituksensa. Samalla lähtee siihen suoraan kytköksissä olevat jutut, ei muut.
Tai tietysti poistamalla koko ketjun, siis myös aloituksen.
Olen joskus tehnyt senkin ja siitä ei kaikki ketjuun kirjoittaneet tykänneet.- yhtymä
tuli minulle jälkeen päin tuosta debilistä
ja BilManista, debilMan.
En tiedä, lukivatko muut hänen viestejään. - ......
yhtymä kirjoitti:
tuli minulle jälkeen päin tuosta debilistä
ja BilManista, debilMan.
En tiedä, lukivatko muut hänen viestejään....
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2014251Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583022Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891638Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181296Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121274Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231067Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi81066- 471023
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2341012- 49956