Pikainen kysymys

Vähän hölmö kysymys, mutta jos tarkistaa automaatilta tilinsä saldon, niin maksaako se mitään, siis veloittaako pankki mitään palvelumaksua pelkän saldon tarkistamisesta? Kyseessä on Osuuspankki.
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mitään maksuja kun Op olen katsonut tilin saldoa automaatilta. Kannattaa tarkistaa palveluhinnastosta asia. Sen tiedän, että Tapiola pankki veloittaa 1e! jos katsoo tilin saldon ilman, että nostaa mitään. Se on jo rosvousta. Itselläni on viidessä pankissa tilit ja Tapiola ainoa joka on ottanut maksun pelkän katteen katsomisesta automaatista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Vähän hölmö kysymys, mutta jos tarkistaa automaatilta tilinsä saldon, niin maksaako se mitään, siis veloittaako pankki mitään palvelumaksua pelkän saldon tarkistamisesta? Kyseessä on Osuuspankki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu