Espoo Ruotsiin!

Kärpät4ever

Myydän espoo ruotsiin, on nii noloa jääkiekkoa suomalaisten kannalta. Samalla kaupalla osala laivalla tallinnaan, nii lähtee suomellaki jääkiekko uuteen nousuun! Espoolaiset muutenki enemmän ruottalaisia. NÄIN!

3

333

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kärpätviemuutvikisee

      TÄÄ on aivan totta.... Salonoja vois varata jo laivaliput pojille.. nii voivat lähtä suoraan lauantaina oulusta! Eihän tollasista paskahousu pelleistä oo mihinkään!! lauantaina mestaruusjuhlat!!!!

    • qwertyuiopbcx

      Kyllä se on kaikkien etu et näin tapahtuu... Bluuussin paskahousuilla ei vaan oo mitään mahollisuuksia kärppien ylivoimasta joukkuetta vastaan... vuodesta toiseen sm-liigan ykkönen Oulun Kärpät. Lauantaina Kärpät voittaa 6-0.. osalalle ja rahamäelle 5 20 ja hyvöselle sekä pesoselle 3 maalia!!!

      • Kärpät.

        Eieiei, Espoo ei näin. Kärpät vie mennen tullen, espoo vikisee. Nolottaa että tuommonen joukkue ylipäätänstä finaalin on päässy. No, ymmärtäähän sen, vielä amatöörimäisempi joukkue välierissä vastassa,Jokerit. Kärpät menee puolitehoilla mestariksi lauantaina, keskiviikon häviö vain sen takia, että saadaan mestaruusjuhlat Ouluun. Kiitos Kärpät!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe