Ensinnäkään mitään ei ole ässiä vastaan! MUTTA valitettava fakta on se että jos ei nimellisiä vahvistuksia ala kohta pata porukkaan kuulua niin mestis kutsuu. Tällä hetkellä ainakin tuto ja sportti on kasaamassa liigatasoista jengiä! ja mitenhän siinä käy jos nälkänen mestis voittaja kohtaa liiga jumbon......? aivan. Ihme on jos ässät pystyy suhosen opeilla ens kaudella haastamaan "päävastustajat" saipan, tps:n ja kalpan! jotka kaikki vahvistuu rajusti. Onnea sinne porii! ja vaikka karsinnat on vasta vuoden päästä ja kokonainen ensi kausi pelaamatta, ei se asiaa miksikään muuta.
fakta!
morjenss
9223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sinä et taida edes erottaa mailaa kiekosta tämän avauksen perusteella.
Tuto ja sport kasaamassa liigatason jengiä: AHAHAHAHAHAHAHAHAH!! Mitähän pillereitä sä olet vetänyt? Luuletko tosiaan että paul capana mahtuisi mihinkään liigajoukkueen 1 ketjuun? ei vitussa ,hyvä jos edes pääsee katsomoon syömään popcornia.
Liigan pienin pelaajabudjetti saipa 1,3 miljoonaa ja mestiksen isoin vaasan sport 400 000 juu millähän rahoilla sä meinaat että sport kasaa liigatason jengiä tai tuto jonka pelaajabudjetti on paljon pienempi?
Miten voi tippua mestikseen jos kukaan ei nouse? ässät ei sinne ainakaan mene kalpa,saipa menee ensin jos menisivät.
Jos ei nimellisiä vahvistuksia ala kuulua niin mestis kutsuu: mitähän lääkkeitä olet ottanut? Siis tämän teorian perusteella kaikki muut paitsi kärpät,jokerit,hifk ovat tippuneet mestikseen . Olet tosiaan ulapalla hyvä ystävä.
Suhonen vie selvästi seliniä,virtaa,p.virtaa tässä kamppailussa.
Huomaa että tämänkin paska avauksen tekijä oli väkeviä vetänyt 12 vuotias teini jonka lätkäntietämystaso on lähellä nollaa tai oikeastaan on jo sitä.
Tiedoksi
A.että sm-liigassa ei pelaa yhtään kansainvälistä tähteä tai edes ok-luokan pelaajaa.
B. Vaasan sport,tuto,jukurit,kookoo yhtä kaukana sm-liigasta kuin pluto maapallosta. Vaikka voittaisivatkin karsinnat ihmeen kaupalla niin kriteereitä he eivät täytyä lähelläkään 1,4 miljoonan hintaista liigaosaketta eivät pysty lunastamaan ilman kovia verorahoja tulevaisuudessa maksettavaksi moneksi vuodeksi.
C. Tuotossa ei pelaa yhtään liigatason miestä ja sportissa niitä on vain yksi ja sekin on ollut sm-liigassa 2 maalivahtina enintään.
D. Eiköhän kalpa sieltä karsinnasta löydy todennäköisesti.
e. Viime kausi oli parin vuoden takaisen vastakohta eli täydellinen perspano taaksepäin joita sattuu jokaiselle ihmisellekkin elämässä.
f. OLET PIHALLA YSTÄVÄISENI.
Taidat itse sekoilla. Sport on jo nyt kovempi, kuin Ässät. :D
sport on jo kovempi kuin ässät: missä unessa?
Melkoisia pillereitä olet vetänyt kun tällaista paskaa suollat.
"Miten voi tippua mestikseen jos kukaan ei nouse? ässät ei sinne ainakaan mene kalpa,saipa menee ensin jos menisivät."
Ei ässät menekään, vaan putoaa, jos putoaa. Todennäköisin putoaja on kyllä Ässät. Kalpa ja Saipa vie Ässiä ens kaudella. Kuten tälläkin kaudella.
Koko ajan täällä on joku pillereitä vetämässä? Ainaki jonkun/joidenkin mukaan. Taitaa tää pilleri juttu olla nyt kova sana eräille. Sport on kovempi, kyllä.
Ei ässät menekään,vaan putoaa: siis oletko sä ihan varma ettet ottanut kossua pillereittes kanssa? Melkoinen lause tämä nimittäin on.
Todennäköisin putoaja on kyllä ässät: kovia unia näet fantasiamaailmassasi. kyllä se on kalpa jos joku joutuu tasonmittaukseen.
kalpa ja saipa vie ässiä kuten tällä kaudella: Eiköhän tämä osoita jo kuinka pihalla olet.
Tiesitkö että ässien kausi meni niin pahasti perseelleen kuin olla ja voi ja tämän takia kalpa ohitti hyvällä tuurilla ässät.
eiköhän me nähdä ässät taas finaalissa.
Ohhoh, ja joku ei nyt uneksi. Ässät finaalissa? :D Päivän paras.
Kerropas miten sinne mestikseen mennään? Yleensä sinne on pudottu. Ja kun Kalpa ohitti Ässät se oli vain Ässien huonoutta, ei Kalpan hyvyyttä?
Täyttä puppua tämä koko avaus kyllä on.
Juuri han pari vuotta sitten oltiin finaalissa toisin kuin joku vitun kalpa tai homoporukka sport.
ERiköhän kalpa ja sport tiedä paremmin miten mestikseen mennään ja siellä pysytään. Nämä kaksi näyttävät meille mallia tulevaisuudessakin.
Niinpä kalpa ei pelaamalla ässiä ohittanut vaan ässät perseili esiripun takana niin pieleen kuin voi mennä.
Eiköhän se jo osoita että viime kaudenkin ässät olisi ollut sijalla 12 ollut tämän kauden sm-liigassa sm-liigassa. Kalpa on sm-liigan huonoin edelleen ja se totuus nähdään taas ensi kaudella.
kalpa voitti vain 9 pisteellä joukkueen jota ei edes kiinnostanut pelata ennen tammikuun loppua- melko mestistasoa tuo kalpa on.