Kaks lesboo espoosta. voivoi, miten on päässy edes liigaan? niin no joo, Espoon Bluesiin. voivoi. kauheeta katottavaa. No pojat tanssii vielä yhen vieraspelin oulussa, siinä on sitte kausi paketissa. Toivotaan että espoo ei pilaa Suomen mainetta, koska pelaavat mestareiden liigaa ens vuonna. oivoi..
Vastaukset 2
- khflioö.jhyhg
"No pojat tanssii vielä yhen vieraspelin siinä on sitte kausi paketissa." no niinhän luultiin jo jokeri pelissäkin vaan mites kävi.. ?? jokerit johti voitoin 3-1 mut silti blues käänsi sen itselleen 4-3 voitoin.. vaiks en oo espoosta päinkään ni silti kannatan bluesia koska siin joukkuees on yritystä.. kärpät on niin kulunu joukkue.. et vois pikkuhiljaa alkaa tipahtelee jo puolivälierissä pois.. nii nii nii et turha siel mitään liikoja odotella.. jääkiekos voi tapahtua mitä vaan..
- Kyse oliki jokereista
Joo, kyllähän sen ymmärtää ku Jokereista on kyse? Helvetin Kalpaki ois tiputtanu sen narrilauman jatkosta. Amatööri peräsimessä, nii JOPA blues voi ammattivalmentajan ja amatööripelaajien kans voittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251171Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän561140Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl519858- 50844
- 46755
- 37679
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619- 53603