ku oma joukkue ei pärijää, ni aletaa selittelemään että jääkiekko on marginaalilaji; se ei kiinnosta ketään, ringette, kroketti ja pingis ovat miehisempiä lajeja..
ja sitte tämä joukkueen haukkuminen:
veikkaan että yksikään kärppäpelaajista ei ole homo eikä poro eikä naali eikä kumisaapas..
jättäkää ne turhat lapsellisuudet poies, ni ette tunnu niin naurettavilta.
kiitos, oulu kiittää ja kumartaa!
Tyypillistä!
etelän ihimeiltä
1
214
Vastaukset
- Juha82
ta kun Blues tulee, niin se tulee hurrikaanin lailla.
Bluesin kova syke hyvä idea hyökkäyksessä ei ole tuottanut tulosta toivotulla tavalla.
Kyllä se niin on että Kärpät on perhana vie "kettuja".
Mutta ei ole mitään Kärppiä vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2386121Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394948KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104296Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123041Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1203005Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,782489Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212436Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901689- 461649
- 691446