lässytystä täälä! Kärpät oli nyt parempi, kyllä ja ansaitsi voittonsa! MITÄÄN ei ole kuitenkaan vielä täysin ratkaistu (vaikka täälä siltä näyttää). Mihin kaikki bluesin kannattajat on hävinneet? Kyllä pojat on näyttäny etteivät lannistu missään vaiheessa vaikka takaiskuja tuleekin.
Antakaa palaa vaan vielä pojat!
Aiva käsittämätöntä
sansqi88
2
297
Vastaukset
- ainakin kirjoittelee
yks Bluesin kannattaja, joita huutelit. =)
Muut espoon pojat taitaa olla laittamassa hiuksiaan, tai manikyyrissä... - yks kärppäfani
jos kärpät vaan säilyttää eilisen tasonsa ja nostaa entisestään, johon se halutessaan pystyy, niin kyllä huomenna juhlitaan suomen mestaruutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2446176Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.555007KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104306Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123051Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1243042Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,812517Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212466Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901699- 461659
- 691476