onko ketään ihastunut

keneenkään Tomi nimiseen? Ajattelin vaan, että onkohan tässä enää mitään saumoja...;(
181210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Hyvät suomalaiset, opetelkaa nyt edes perusasiat suomen kieliopista, eli ei siis "onko ketään ihastunut", vaan "onko kukaan ihastunut".

Äänestä
  • turuust tomi ;) turkulaiset nimittäin kysyy ketä silloin kun pitäisi kysyä kuka :D

    Äänestä

  • kieli elää ja muuttuu.

    Äänestä

  • kieliopista sen verran, että ei siitä jaksa aina niin kauheasti välittää, tärkeintä on, että ajatus menee perille. Ehkä "se oikea" ymmärtää sen eikä rupea nipottamaan pienistä;)

    Äänestä

  • Tomi vuan kirjoitti:

    kieliopista sen verran, että ei siitä jaksa aina niin kauheasti välittää, tärkeintä on, että ajatus menee perille. Ehkä "se oikea" ymmärtää sen eikä rupea nipottamaan pienistä;)

    tahi tavuta

    ;)

    Äänestä

Olen ainakin minä..vaikka ehkä ois jo pitäny unohtaa..Mut oot jääny mielee..=)

Äänestä

...muttei sulla ole mitään saumoja sukissa ennekään ollut.

Äänestä

vaihtanut katseita Tomi-nimisen komistuksen kanssa...

Äänestä

mutta kun noi varatut on pakko kiertää kaukaa,
varsinkin kun on itsekin varattu. ;)

Äänestä

No kyä mää ainaskinnoo. Se o vissi se!

Äänestä

keneenkään, joka ei osaa puhua tai kirjoittaa oikein.

Äänestä

jos laittais esim että mistä päin kyseisen tomi on/vähä minkä näkönen :P niin ehkä hän lukiessaan, jos sattuu näitä lukee, vois sitten miettiä että kuka on häneen ihastunnu. t: yksi tomi

Äänestä
  • tää tomi johon oon ihastunut on eteläsuomest,pienelt paikkakunnalt..=)

    Äänestä

vois auttaa asiaan jos kertois esim et minkä näkönen/mistä päin kyseinen tomi on keneen ootte ihastunnu, niin sitten hän jos sattuu lukee näitä viestejä niin vois miettiä että kuka on häneen ihastunnu.

Äänestä

ehkä vähän ;) (hki)

Äänestä

Aivan täydellinen.
:)

Äänestä

...olen ihastunut yhteen Tomiin, mutta tunteet onneksi alkaa hiipua. Meillä ei ole mitään saumoja.

Äänestä

Kyllä on, kovastikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tomi vuan kirjoitti:

keneenkään Tomi nimiseen? Ajattelin vaan, että onkohan tässä enää mitään saumoja...;(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu