pitää miehen sanaan uskoa

Jos Vanhanen kertoo omana mielipiteenään, ettei hän ole käsittääkseen valehdellut, niin miksi emme uskoisi sitä? Mutta unohtaako Vanhanen, että asia on tarkistettavissa hänen aiemmista lausunnoistaan, sillä ihan kaikkia lehtiäkään ei heitetä paperinkeräykseen, vaan osa myös arkistoidaan juuri näitä epärehellisiä pääministereitä varten:
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Matti Vanhanen kertoi tapaamisesta Ilta-Sanomille/1135235506872
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

toimittajan sisuskaluissa kuuntelemassa "toimittajan" lausuntoja??

Äänestä

Oli se paikka. IKE K kuitenkin joutui eroamaan kun valehteli. Kepuhan pitää huolen siitä, että isäntämeininki jatkuu vielä iäisyyden. Kaikki jotka on katsoneet vanhoja mustavalkoelokuvia tai lukeneet vanhoja maalaisromantiikkakirjoja tietävät, että isännällä oli piika jne. Eikä siitä puhuttu.
Mattikin aikoo jatkaa vielä sitten toisen kauden pääministerinä (siis ilmoitus jatkaa Kepun pj:nä vielä suurinpiirtein saman ajan).
Ja kansa tahtoo sitä.
Äänestäkää muuten kaikki siinä kankikisassa Kaikkonen jatkoon. Siinä on mukava mies ja on Matin kaveri. Ministeriainesta ja nyt jo ansiot isommat kuin edellisellä suosikilla. Jonka sukunimi taas on vaihtunut johonkin edelliseen. Ja asunto. Muttei vielä sukupuoli, vaikka vermeet on jo hieman välimallia telkkarissa.
Vanhasen esseily noissa naisasioissa julkisuudessa on vielä surkuhupaisempaa kuin Kanervan. Jotenkin vaan samantapainen tavalliselle kansalaiselle sallittu pikkuseikkailuhömpsöttely ei satu tuohon asemaan. Matti ei ole varmaan miettinyt tuota uskottavuuspuolta, kun kepun tupailloissa se ei tule esille. Niissähän on Matin aikana Messias paikalla. Ja piirin kunniapuheenjohtaja. Sekä Nuorten tuottajien puheenjohtaja, jonka 70-vuotispäiville Matti oli saapunut kertomaan Suuren Keskustan Johdolla Aikaansaaduista Uudistuksista Suomessa.

Äänestä

Samalla viivalla näyttää olevan kuin entinen ulkoministerikin,vaikka totuutta ei oikeudessa arvioitukaan.Media mylläkän tulee näkyä samassa suhteessa oikeuskäsittelynkin aikana,miten pääministerin totuus lausunnoissa olikaan.

Äänestä

On lennossa yhdellä lauseella kommentoinut josta tehty "oma tulkinta"... nää toimittajat osaa...

Äänestä

miehuuden nahkanpalan jo nuorena, isänsä rotuoppien mukaisesti......

Ei hän ole MIES!

Äänestä

miehuuden nahkanpalan jo nuorena, isänsä rotuoppien mukaisesti......

Ei hän ole MIES!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myös Vanhasen kirjoitti:

Jos Vanhanen kertoo omana mielipiteenään, ettei hän ole käsittääkseen valehdellut, niin miksi emme uskoisi sitä? Mutta unohtaako Vanhanen, että asia on tarkistettavissa hänen aiemmista lausunnoistaan, sillä ihan kaikkia lehtiäkään ei heitetä paperinkeräykseen, vaan osa myös arkistoidaan juuri näitä epärehellisiä pääministereitä varten:
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Matti Vanhanen kertoi tapaamisesta Ilta-Sanomille/1135235506872

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu