Paras automaalaamo

Missä kannattaa maalauttaa autoa Iisalmessa? Ei kokoautoa vaan pientä korjailua...
207775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

sivuilta.Ei sekään tosin ole mainospaikka..

Äänestä

Ainaskin ite oon sitä mieltä että Ylä-Savon Automaalaus maalaa parhaiten Iisalmessa, muutaman kerran käyttäny heidän palveluitaan ja tyytyväinen oon:)

Äänestä

Paras Automaalaamo Iisalmessa on Ahmon Automaalaamo! Autoni kärsi kolari vaurion,joten kysyin Iisalmesta automaalaamoa ja sain vastaukseksi Ahmon Automaalaamon Ahmolla.
Pojat hoitivat työn Kiitettävästi!!! ja Antavat jopa Takuun työlle! Kiitos malli työstä.

Äänestä

Vanha keskustelu,mutta nostetaanpas esille. Suosittelen myös lämpimästi Ahmon Automaalamoa,jossa työn jälki loistavaa ja kannattaa kauempaakin tuoda auto maalattavaksi! Vain yksi ja ainoa voi olla paras.

Äänestä

Jauhiaisen kolarikorjaamo on hyvä.

Äänestä
  • Kyllä. Sattuu Analta väri kerralla jo vanhaan haalistuneeseen sävyyn.

    Äänestä

Jauhiasta minäkin suosittelen!

Äänestä
  • Retu Kivisen automaalaamo siellä rannassa kannattaa kiertää kaukaa aivan surkeaa jälkeä. Ei voi syyttää valumista kun pohjamaali paistaa läpi!

    Äänestä

Samoin M-haan automaalamo kannattaa kiertää kaukaa. Kolarin jäljiltä näytti auto entistä karmeemmalta. Ammattitaidon puutetta.

Äänestä
  • Yhdyn älämene kommentiin täysin.

    Äänestä

Sana kiertää aika lailla Iisalmessa tuosta kyseistä automaalamosta. Ja ei mitenkään hyvällä tavalla. Ahmon automaalamosta olen kuullut pelkkää hyvvää!

Äänestä

Viekää autonne suosiolla Kuopioon maalattavaksi.

Äänestä
  • eiköhän viedä samantien viroon, tekeevät kuulemma vielä edullisesti!! Tai sit pysytään ihan omalla paikkakunnalla, sillä löytyy iisalmesta hyviä paikkoja tai jopa parempiakin kuin kuopiosta...

    Äänestä

M-haan maalamoon ei kannata ainakaan viedä. Ahmoa suosittelen myös minä. Sai vanha auto nätin maalipinnan vanhan tilalle Ahmolla!

Äänestä

Itse veisin Jauhiaiseen, mut Ahmosta kans kuullut hyvää.

Äänestä

Mutta autoa ei kannata M-haasta ostaa. Jäi huijattu olo kyseisestä kauppiaasta.

Äänestä

Paljon maksaa auton konepellin maalaus tai koko auton maalaus, noin suurin piirtein?

Äänestä
  • Eikö tuo liene konepellin mualuu siinä 300-400 e? Siihen suap jo sitte valita haluaako appelsiinipinnan vaeko ihan perinteisen silleen.Että silleen..

    Äänestä

  • Ruiskumestari1 kirjoitti:

    Eikö tuo liene konepellin mualuu siinä 300-400 e? Siihen suap jo sitte valita haluaako appelsiinipinnan vaeko ihan perinteisen silleen.Että silleen..

    Kiitokset, tuota arvelinkin...mutta jos koko auton maalaisi, niin saisi jo uuden vanhan auton sillä hinnalla.
    Varmaan kannattaa ostaa maalipurkki ja itse töhrätä.

    Äänestä

YläSavon automaalaus ei tee hyvää jälkeä aivan erivärinen kylki väitti että on likainen vaikka oli tullut juuri pesusta kiertäkää kaukaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DaaviddivaaD kirjoitti:

Missä kannattaa maalauttaa autoa Iisalmessa? Ei kokoautoa vaan pientä korjailua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu