Mitäs olette maksaneet pääkaupunkiseudulla betonisten pihakivien laitosta? Aika kovia eroja tuntuu olevan. Kyselyjeni mukaan 15..25e/m2. Puhutaan siis pelkästä asennustyöstä kivituhka saumahiekka (ilman alvia).
hintatietoa vailla
kivimies*
1
1170
Vastaukset
- eikun selvittämään
Pelkkkää asennustyötä ja ilmeisesti suhteellisen pienialaiseen työhön...voin hyvinkin kuvitella, että tarjoukset ovat kovinkin vaihtelevia. Kun pohjatyötkään eivät kuulu, on riski painumille suurempi jne. Lado kivet itse, niin säästät asennuskulutkin. Oletan ettei ole mahdoton homma kun kerran pohjatkin on valmiina.
Jos tilaat asennuksen, niin selvitä millaisia töitä asennusporukka on ennen tehnyt, niin pääset jotenkin laadun jäljille. Senkin taso vaihtelee suuresti, kuten hintakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678