perävetolaitteen kolahdus

Missä voisi olla vika, ku volvo pentan perävetolaite kolahtaa ikävästi vaihdetta kytkettäessä?
3686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En tiedä, mikä malli sulla on, mutta minun 280 :ssä kolahtaa samalla tavalla. Jos se kolahdus ei nyt aivan mahdottoman kova ole, ei huolta siitä. Mulla se kolahdus on ollut useita kesiä, eikä mikään ole rikkoontunut.

Äänestä
  • peruutuksen salvan "koukut". Ajastaan alkaa hyppimään ylös vedestä, kun laittaa pakille!

    Äänestä

Kaikki rikivaihteet kolahtavat kytkettäessä. Merkistä riippuen toiset enemmän ja toiset vähemmän. Ilmiö on normaali.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


janska kirjoitti:

Missä voisi olla vika, ku volvo pentan perävetolaite kolahtaa ikävästi vaihdetta kytkettäessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu