lapset jäävät äidille ja astuu kuvaan uusi "isä" eli äidin uusi mies? Onko kukaan hyvä kaveri äidin uuden kumppanin kanssa?
Kertokaapa kokemuksistanne.
Kertokaapa kokemuksistanne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ekana oli se uusi mies ja sitten tuli tietenkin ero. En todellakaan kaveeraa hänen kanssaan, mutta jos on jotain asiaa niin pakkohan sitä on puhua. Harvoinpa on, lapsen äidin kanssa sovin asiat.
Toiset ne tykkää käytetyistä tavarasta toiset taas ehdasta.
Lasteni äidille tuli uusi mies kuvioihin vasta eron jälkeen, eikä ole lapsille isä. Minä olen isä.
Ei nyt mitään parhaita kavereita olla, mutta meillä sattuu olemaan sama harrastus, joten ollaan aika paljon tekemisissä. Ja joskus käydään kaljoilla.
Voi prkl! Se on muuten itseasiassa ihan hyvä tyyppi ja mehän ollaan paljon tekemisissä keskenämme. Ja eksällä ja nyksällä on samat piirit ja nekin harrastaa kahdestaan. Joskus ollaan neljästäänkin liikenteessä. Ollankohan me enää ollenkaan normaaleja?
Itsellä 2 lasta ja tullut muutaman kerran mieleen tuo "uusi isä", jos nyt noin voi sanoa, et miltähän se itsestä tuntuis. Varmaan helpottaa kuitenkin paljon, kun suurinpiirtein tietää että uusi mies on kunnollinen ihminen.
Mitäs jos sattuisikin sellainen vähän boheemimpi pilven pössäyttelijä, pikkurikollinen tai muuten vastenmielinen tyyppi. Paljonhan taitaa riippua myös lasten iästä miten sen ottaa esim. 15v & 12v tai 4v & 1v?
harrastetaan yhdessä. kato meillä on parinvaihtoa ja selaista. tosi kivaa. kasavatetaan exie ja nyxien kaa hamppua ja pössytlään porukassa. tietty heitetään jotian pikku keikkaki yhéssä, ja kun nyt ollan niin hyvää pataa ja luottamus on syntynyt voidaan heittää isompaaki keikkaa. ja linnassahan me pojat aikoinaan tutustuttiin ja ekot oli ollett yhtäikaa sossussa ja kirkon leipä jonossa ja alkanet ystäviksi. mitä väilä lasten iällä, kun ne on kaikki pakko huostassa. jää melle aikaa touhuta porukalla. olemmein miettineet, että alkaisi meidän olla aika muuttaa yhteen koko porukalla. ja voitas me exän nyxsän kans vikka homostellaki. meillä on niin kivaa yhdessä. me ollaan nii hyviä tyyppejä. meillä on niin avarat katseet, eikä olla mitään musta sukkasia tiukikkisia.
hyvä jos teillä menee hyvin..
Saas mitä tulevaisuus tuo tullessaan.
Olen tuore etäisä ja kauhulla odotan sitä hetkeä kun lapset sanovat että äitillä on uusi ystävä.
Etenkin pienemmän pojan (6v) kohdalla se tulee varmaan olemaan tiukka paikka, kun en olekaan se ainoa joka osaa avata ruuvit ja korjata vekottimet.
Jos ei erota, ei tarvita uutta isääkään, joten miksi ero tuli?
Miltä tuntuu isistä kun
eron tullessa... 13.4.2008 klo 13.39
lapset jäävät äidille ja astuu kuvaan uusi "isä" eli äidin uusi mies? Onko kukaan hyvä kaveri äidin uuden kumppanin kanssa?
Ratkaisu on täysin luonnomukainen:Että lapset menevä äidin kanssa!
Ainoa ongelma on äidin uusi mies? Ei se tähän kuvioon kuulu,jos ei sitten ole tarkoitus saattaa äitiä raskaaksi?