Tekstari - Ainoa ongelma Suomessa!

Näin on näreet!

Jos asiat todella olisivat Suomessa niin huonosti kuin punikit antavat ymmärtää, niin kenties ihmisillä ei olisi halua murehtia tekstareita, kun luultavimmin heillä olisi muita aiheita, joista protestoida ja keskustella.

Hyvin on hallitus työnsä hoitanut ja hyvä niin! ;)
286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taitaa olla suurin ongelma. Harvoin on Suomella ollut näin surkea hallitus.

Äänestä
  • Onko sillä mitään virkaa ? Ovatko helssinkin herrat kaikki viettelystenvaunuissa - ja kansa maksaa. Näihin ei nyt päde,että naidessa lähtee nälkä. Vaan osalle kansaa kyllä mietelause olisi sopiva. Koska meille annatte amerikan malliin ruokakuponkeja ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiat hyvin! kirjoitti:

Näin on näreet!

Jos asiat todella olisivat Suomessa niin huonosti kuin punikit antavat ymmärtää, niin kenties ihmisillä ei olisi halua murehtia tekstareita, kun luultavimmin heillä olisi muita aiheita, joista protestoida ja keskustella.

Hyvin on hallitus työnsä hoitanut ja hyvä niin! ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu