Libanonilaisia Suomessa?

Onko heitä?

Olin matkalla Arabiassa ja treffasin aika ihanan ihmisen reissullani. On ollut keskusteluja siitä että hän saattaisi,siis,huom,saattaisi tulevaisuudessa asettua Suomeen, kanssani elämään. En vain ole pahemmin kuullut libanonilaisista Suomessa. Onko heitä täällä? Entä muualla kuin Helsingissä? Jos heitä löytyisi edes yksi, olisi ihanalla ihmiselläni hieman helpompaa aloittaa täysin uudessa yhteiskunnassa ja maassa. Kiitos jos joku vai osaa vastata tämmöiseen uteluun.

7

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinä ratkaisu!

      Oletko ajatellut, että tämä ihana rakkaus olisi vain kiinnostunut turvapaikasta Suomesta? Ole realistinen.

      • Berliinissä

        aivan ihmeen ihanan naiseni.
        Nyt olen yrittänyt saada häntä Suomeen.

        Mutta viranomaiset hylkäävät jatkuvasti hänen tulonsa jostain ihmeellisestä saksankielisestä lakipykälästä johtuen.


      • Onko heitä?
        Berliinissä kirjoitti:

        aivan ihmeen ihanan naiseni.
        Nyt olen yrittänyt saada häntä Suomeen.

        Mutta viranomaiset hylkäävät jatkuvasti hänen tulonsa jostain ihmeellisestä saksankielisestä lakipykälästä johtuen.

        sulle ja naisellesi.Te olette jo sentään päässeet niin pitkälle että on jo viranomaisetkin tulleet tutuiksi.Me olemme edelleen vain puheasteella.Katsoa saa,mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Mutta onnea teille sinne ja toivotaan että pääsette elämään suomeen lopullisesti.


      • Onko heitä?

        mullakaan! En usko että hänen olisi täältä turvapaikkaa saatava,sillä asiat ovat siellä Libanonissa aika hyvin hällä.


      • näinhän

        se on. Oliko sillä äijällä jo kuinka monta mukulaa ja jalkavaimoa entäs niitä rättejä päässä? No joh, onneksi en asu enää hyysäri Suomessa enkä elätä tollasii loisia blah.


      • Onko heitä?
        näinhän kirjoitti:

        se on. Oliko sillä äijällä jo kuinka monta mukulaa ja jalkavaimoa entäs niitä rättejä päässä? No joh, onneksi en asu enää hyysäri Suomessa enkä elätä tollasii loisia blah.

        kiihkoidiootteja en kaivannut vastaamaan.Jos et osaa vastata todelliseen kysymykseeni,niin olehan ihan hiljaa.


    • Son tulkki

      Elää leveästi ja voi paksusti kun valtio maksaa kielitaidottomien tulkkauksista.
      Kavereinaan pyörii ammattikunnan miespuolisia edustajia, joilla on kaulassa ja käsissä keltaista romua enemmän kun Singaporen sutenööreillä
      Ei tarvi turkkilaiset tai Irakin kurdit tulkkeja, vaan panevat pitsakaupan pystyyn ennen kuin edes oppivat kielen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe