Olin matkalla Arabiassa ja treffasin aika ihanan ihmisen reissullani. On ollut keskusteluja siitä että hän saattaisi,siis,huom,saattaisi tulevaisuudessa asettua Suomeen, kanssani elämään. En vain ole pahemmin kuullut libanonilaisista Suomessa. Onko heitä täällä? Entä muualla kuin Helsingissä? Jos heitä löytyisi edes yksi, olisi ihanalla ihmiselläni hieman helpompaa aloittaa täysin uudessa yhteiskunnassa ja maassa. Kiitos jos joku vai osaa vastata tämmöiseen uteluun.
Libanonilaisia Suomessa?
Onko heitä?
7518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Oletko ajatellut, että tämä ihana rakkaus olisi vain kiinnostunut turvapaikasta Suomesta? Ole realistinen.
aivan ihmeen ihanan naiseni.
Nyt olen yrittänyt saada häntä Suomeen.
Mutta viranomaiset hylkäävät jatkuvasti hänen tulonsa jostain ihmeellisestä saksankielisestä lakipykälästä johtuen.
sulle ja naisellesi.Te olette jo sentään päässeet niin pitkälle että on jo viranomaisetkin tulleet tutuiksi.Me olemme edelleen vain puheasteella.Katsoa saa,mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Mutta onnea teille sinne ja toivotaan että pääsette elämään suomeen lopullisesti.
mullakaan! En usko että hänen olisi täältä turvapaikkaa saatava,sillä asiat ovat siellä Libanonissa aika hyvin hällä.
se on. Oliko sillä äijällä jo kuinka monta mukulaa ja jalkavaimoa entäs niitä rättejä päässä? No joh, onneksi en asu enää hyysäri Suomessa enkä elätä tollasii loisia blah.
kiihkoidiootteja en kaivannut vastaamaan.Jos et osaa vastata todelliseen kysymykseeni,niin olehan ihan hiljaa.
Elää leveästi ja voi paksusti kun valtio maksaa kielitaidottomien tulkkauksista.
Kavereinaan pyörii ammattikunnan miespuolisia edustajia, joilla on kaulassa ja käsissä keltaista romua enemmän kun Singaporen sutenööreillä
Ei tarvi turkkilaiset tai Irakin kurdit tulkkeja, vaan panevat pitsakaupan pystyyn ennen kuin edes oppivat kielen.