Libanonilaisia Suomessa?

Onko heitä?

Olin matkalla Arabiassa ja treffasin aika ihanan ihmisen reissullani. On ollut keskusteluja siitä että hän saattaisi,siis,huom,saattaisi tulevaisuudessa asettua Suomeen, kanssani elämään. En vain ole pahemmin kuullut libanonilaisista Suomessa. Onko heitä täällä? Entä muualla kuin Helsingissä? Jos heitä löytyisi edes yksi, olisi ihanalla ihmiselläni hieman helpompaa aloittaa täysin uudessa yhteiskunnassa ja maassa. Kiitos jos joku vai osaa vastata tämmöiseen uteluun.

7

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinä ratkaisu!

      Oletko ajatellut, että tämä ihana rakkaus olisi vain kiinnostunut turvapaikasta Suomesta? Ole realistinen.

      • Berliinissä

        aivan ihmeen ihanan naiseni.
        Nyt olen yrittänyt saada häntä Suomeen.

        Mutta viranomaiset hylkäävät jatkuvasti hänen tulonsa jostain ihmeellisestä saksankielisestä lakipykälästä johtuen.


      • Onko heitä?
        Berliinissä kirjoitti:

        aivan ihmeen ihanan naiseni.
        Nyt olen yrittänyt saada häntä Suomeen.

        Mutta viranomaiset hylkäävät jatkuvasti hänen tulonsa jostain ihmeellisestä saksankielisestä lakipykälästä johtuen.

        sulle ja naisellesi.Te olette jo sentään päässeet niin pitkälle että on jo viranomaisetkin tulleet tutuiksi.Me olemme edelleen vain puheasteella.Katsoa saa,mitä tulevaisuus tuo tullessaan. Mutta onnea teille sinne ja toivotaan että pääsette elämään suomeen lopullisesti.


      • Onko heitä?

        mullakaan! En usko että hänen olisi täältä turvapaikkaa saatava,sillä asiat ovat siellä Libanonissa aika hyvin hällä.


      • näinhän

        se on. Oliko sillä äijällä jo kuinka monta mukulaa ja jalkavaimoa entäs niitä rättejä päässä? No joh, onneksi en asu enää hyysäri Suomessa enkä elätä tollasii loisia blah.


      • Onko heitä?
        näinhän kirjoitti:

        se on. Oliko sillä äijällä jo kuinka monta mukulaa ja jalkavaimoa entäs niitä rättejä päässä? No joh, onneksi en asu enää hyysäri Suomessa enkä elätä tollasii loisia blah.

        kiihkoidiootteja en kaivannut vastaamaan.Jos et osaa vastata todelliseen kysymykseeni,niin olehan ihan hiljaa.


    • Son tulkki

      Elää leveästi ja voi paksusti kun valtio maksaa kielitaidottomien tulkkauksista.
      Kavereinaan pyörii ammattikunnan miespuolisia edustajia, joilla on kaulassa ja käsissä keltaista romua enemmän kun Singaporen sutenööreillä
      Ei tarvi turkkilaiset tai Irakin kurdit tulkkeja, vaan panevat pitsakaupan pystyyn ennen kuin edes oppivat kielen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe