Sahlstedt tuli

Kiekoton pakki

3

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokenut lätkämies

      Kalpan tasoiselle jengille mainio vahvistus mutta riskejä pyörii myös ilmassa.

      kysymysmerkkejä.

      -Mikä on salshtedtin motivaatio pelata sijoista 10-14?

      -Kuinka monta loukkaantumista tulee kaudella taas vai tuleeko ollenkaan?

      -missä kunnossa on?

      -Miten salshtedt pystyy pitämään asenteen ja maltillisuudenkun joukkue/ketjukaverit eivät ole samaa tasoa kuin kärpissä?

      -Pystyykö tekemään yksin edes jotain?

      -Motivaatio kesätreeneissä?

      tuliko kalle vain rahastamaan uransaehtoopuolen kunniaksi?

      melkoisia kysymysmerkkejä on.

      Tämä muistuttaa ässien saarela hankitaa melkoisesti. Kummatkin ovat samantasoisia pelureita mutta erityyppisiä mutta periaate on sama, Eli motivaatio kun menee huonosti.

      kalpan puolustus,maalivahtipeli ei lupaa hyvää.

      • Jona

        kysymysmerkkejä.

        -Mikä on salshtedtin motivaatio pelata sijoista 10-14?
        -KalPa on asettanut ensikaudelle tavoitteeksi Playoffit

        -missä kunnossa on?
        -Erinomaisessa. Vrt. Playoffit

        -Miten salshtedt pystyy pitämään asenteen ja maltillisuudenkun joukkue/ketjukaverit eivät ole samaa tasoa kuin kärpissä?
        -Ketjukaverit ainakin tulevat olemaan, jopa paremmat kuin edellisellä kaudella Kärppien alemmissa kentissä, joissa Kalle runkosarjan aikana pääsäntöisesti pelasi.

        -Pystyykö tekemään yksin edes jotain?
        -Yksin? tarkoitatkohan tässä Kallen suoritus tasoa yksilösuorituksissa, kuten läpiajoissa?

        -Motivaatio kesätreeneissä?
        -Miksipä miehellä olisi motivaatio-ongelmia, eihän tälläisiä ole ennenkään ollut?

        -tuliko kalle vain rahastamaan uransaehtoopuolen kunniaksi?
        -heh, KalPaan rahastamaan :)


    • Laura1

      Tekee työtä, on ollu usein Kärppien tärkeimpiä pelaajia, eikä esitä mitään diivaa.Hyvä ja pidetty joukkuekaveri ja arvostettu myös kentän ulkopuolella.Symppis kaveri ja taatusti yksi tärkeimpiä lenkkejä KalPalle,jos vaan terveenä pysyy. Siitä ei epäilystäkään!Tasaisen varma suorittaja, eikä hermoile.

      KalPa taitaa nyt alkaa satsaamaan ihan eri lailla rosteriin ja iloinen olen vilpittömästi,jos se nyt nousee kohisten liigassa paremmille sijoituksille.Sympatioita on tullut monen monta kertaa tullut tunnettua tätä joukkuetta kohtaan, sillä niin monta kertaa ne voitot on olleet hilkulla ja KalPa on pelannut paremmin kuin sijoitus juoruaisi.

      Onneksi olkoon.Hyvä saalis Killeri on ja mulla ei ois ollu mitään sitä vastaan,että ois pelannu vielä Kärpissä. Mut ehkä on tullut makeaa mahan täydeltä ja haluaa monen muun lailla kokeilla toisiakin ympyröitä. Konkaripelaaja,joka on tottunut mestaruuteen.Jos pitkälle muuten selviätte,niin ainakaan tämän pelaajan hermot kestävät:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3700
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3333
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      95
      3241
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3118
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3033
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2765
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2550
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2463
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2372
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2100
    Aihe