UUDET VAALIT TOIVOO KANSA!

Suomen kansa on väsynyt deittailevaan porvarihallitukseen eikö ois aika pitää vaalit ja kaataa nykynen törkyporukka toivoopi suomen kansa!!
4166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta psykologin lausumaa:
   Vanhasen tekstiviestien merkitys...
Kirjoittanut: Psykologi !! 16.4.2008 klo 09.45


   ..niin ja nämä julkaistut Vanhasen viestit osoittavat kuinka rakastunut Vanhanen itse on ollut..ja hän on hellinyt sanoillaan Kurosta..ja myös seksuaalisesti latautuneet viestit kuuluvat osana normaalien ihmisten rakkaudella väritettyyn kanssakäymiseen.
Jos mies , joka on jo useita kuukausia seurustellu naisen kanssa ja hän lähettää seksuaalisesti virittyneen viestin naiselleen osoittaen tunteensa myös seksuaalisesti..ikään kuin immarrellen naista ja osoittaen miten haluttava nainen on..niin..onko tämä muka joku moraalinen rikos" !!??

Vain ne ihmiset, jotka eivät kykene tuntemaan normaalia tunne-elämää ..tai eivät koskaan kykene rakastumaan tai rakastamaan..esim. "vanhatpiiat", feminisitit, ei-heterot yksilöt..kylmät frigidit.. siis..vai ne ihmiset tällaisella keskustelu palstalla huutavat suuremmalla äänellä ...että.."erotkoon..erotkoon..virastaan"..kun ei kerta osaa olla naisen kanssa "oikealla tavalla" !!!

Normaali rakkauselämä on kahden ihmisen välinen imtiimi hetki...sinä välissä ei pidä olla "sanavapauden ivallinen miekka" kuuntelemassa ja tarkkailemassa miten kaksi ihmistä kuiskivat toisilleen.."sananvapauden miekka" ei sovi olla pöyhimässä terävällä kärjellään minka väristä "kortsua" kaksi ihmistä on käyttänyt heidän imtiimimmillä hetkillään..

.."sananvapauden miekan" ei sovi ensimmäisen olla huutamassa...että.." Väärän värinen kortsu Herra, Pääministeri..pitää olla punainen...ja myös täysin väärin "nussittu"..Herra, Pääministeri" !!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Syyllä ihmettelen Vanhasta, mikäli siis psykologin analyysi pitäisi paikkansa. Se vain kertoo että Matin täytyy olla sieltä mustavalkoisten ihmisten ääripäästä kun tähän tilanteeseen loppujen lopuksi ajautui. Se ei ole edes keskinkertaisella älykkyydellä ja elämänkokemuksella varustetun ihmisen merkki ja pikemminkin toivoisin että totuus olisi Matin puhtaasti kusettaneen väliaikaista "huvitustaan".

    Ja kuten Kanervankaan kohdalla, kyse ei ole tekstiviesteistä tai edes niiden sisällöstä. Missä on se avoin tiedotus kaikenlaisissa kriiseissä, jota Matti on luvannut allekirjoituksensa kera noudattaa? Sanahelinää mutta siihenhän me olemme tottuneet.

    Äänestä

Onko sinulla valtuudet puhua koko kansan nimissä? Yhtä typerää kuin mielioidekirjoitukset; "kaikkien puolesta."
En ole kepulainen, enkä ole koskaan porvaria äänestänyt, mutta en anna "valtakirjaa" kaikkiin höpöjuttuihin.

Äänestä

Älkää mollatko Masaa! Pidän miestä ehdottomasti parhaana Eurooppalaisena politiikkona,ja tämä mielipidehän on useimmilla eurooppalaisillakin.
Käykää joskus Brysselissä kattomassa miten poika kusee! Pikkusen kun Masa vielä oppii kieliä niin siinä on meille uusi Presidentti!!! Eiku ruotsin-/englanninkielen kursille kansalaisopistoon, kyllä siellä änkytys lähtee kun lontoota oppii puhumaan! Matti rules!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Deittailu hallitus pois! kirjoitti:

Suomen kansa on väsynyt deittailevaan porvarihallitukseen eikö ois aika pitää vaalit ja kaataa nykynen törkyporukka toivoopi suomen kansa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu