Kuskin penkin istuinosan kangasverhoilu on lähtenyt pahasti repeilemään ja jotain pitäis tehdä mutta mitä ? Asiallisista neuvoista suurkiitokset, autoni on siis 520I vm-91 ajettu 253 tkm.
E34:n istuinverhoilu pettää
6
610
Vastaukset
- Keimo
Mulla suunnilleen samanmoinen ja -ikäinen katiska. Sanovat että farkut
ja niitten niitit olisivat myrkkyä pemarin penkeille. Tiedä näitä. Joku tiesi
suositella "fixaajaa", mutta kiinnostukseni loppui siihen paikkaan, kun
kyseistä toiminimi-firmaa ei meinannut löytyä millään, ja kun sitten löytyi,
niin puhelin oli mallia pre-paid jne.
Tuo "fixaus" kuitenkin kiinnostaisi, sillä uskon että hyvin tehtynä siitä
voisi olla taikaa. Pajan ja tekijän pitäisi olla vain luotettava. Verhoilun
uusiminen maksanee sen verran, ettei tuon ikäiseen kannata. Tietysti ainahan vaihtoehtona on leopardikuvioiset tarvikepäälliset, mutta jotenkin se vaihtoehto ei oikein nappaa.
Jos siis löydät ratkaisun hommaan, niin ilmoitteleppa. - Pentu
Käy ostamasta romutamosta käytetty istuin. Sieltä löytyy hämmästyttävän hykuntoisia ja hinta ei ole ihan hirveä. Esim Tuusulassa BMW-osa tuoa saksasta kolariautoja ja hinnat ovat olleet kohtuulliset.
- hra47
Eli mikä on firman virallinen nimi ja mistä löytyy yhteystiedot? Ei ainakaan ihan heti löytynyt netistä erinäisillä kokeilemillani hakusanoilla. Viitsisitkö vaikka laittaa vähän lisäinfoa, kiitos.
- bmw
Mulla sama vaiva.Tilasin laakkoselta runkonumeron perusteella istuinosan kankaan, jonka vehoilija laittaa paikalle.
- Keimo
Kun homma valmis, niin laitatko tietoa kehiin että missä käytit ja mitä maksoi (sekä kangas että sen paikalleen asentaminen. Kiinnostaisi myös tietää, että erottuuko uusi jakkaraosan kangas liian "räikeästi" jos selkänoja ja viereiset penkit kuluneet ja likaantuneet vuosien varrella.
- Keimo
Viitti laittaa tietoa homman valmistuttua että mitä maksoi (kangas paikalleen laittaminen), missä teetätit homman ja miltä näyttää (erottuuko uusi "liian hyvin" vanhasta?)
Tänks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475495Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612396Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181890Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171615
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol341575Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5140881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281059