PALJONKO VOITITTE ?!!!!

Kun täällä kaikki aina puollustaa että on niitä voittojakin tullut niin nyt faktaa esiin. EI käy mutut eikä että yks kaverin kummin kaima kertoi voittaneensa... ei ei ei

Paljonko sinä voitit ?

No niin galluppia pystyy niin nähdään pitääkö teidän puheet paikkansa ????????
71364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

1.3 miljoonaa euroa.

Äänestä
  • kotiutettua ennen ku piuhat vedettiin seinästä 28000000 eukkia. Laitoin järkevästi rahat kahdelle tilille että verottaja ei luulisi että olen ollut pimeissä hommissa.

    Äänestä

  • ku sain just kirjoitti:

    kotiutettua ennen ku piuhat vedettiin seinästä 28000000 eukkia. Laitoin järkevästi rahat kahdelle tilille että verottaja ei luulisi että olen ollut pimeissä hommissa.

    mutta 1-1.5 miljoonan voittoja on tullut samalle paikkakunnalle muutamia. Sitten on useampia vajaan puolen miljoonan voittoja ja paljon muutaman kymmenen tuhannen voittoja.

    Äänestä

  • liioittelua kirjoitti:

    mutta 1-1.5 miljoonan voittoja on tullut samalle paikkakunnalle muutamia. Sitten on useampia vajaan puolen miljoonan voittoja ja paljon muutaman kymmenen tuhannen voittoja.

    Miltä tuntuu ku vouti hakee fyrkat ja omaisuuden?

    Äänestä

  • yleisesti valtiolle. kirjoitti:

    Miltä tuntuu ku vouti hakee fyrkat ja omaisuuden?

    hae. Sinuahan se saattaa potuttaa.

    Äänestä

Sijoitin vuonna 2004 lotosta voittamani 4 miljoonaa euroa. Kotiutin ne rahat helmikuussa 2008.

Ihan kivasti tuli, eli siis noin 1,25 miljardia euroa. Olen nyt vissiin aika varakas mies.

Harmi, että onnistunut kotiutus kaatoi ensin koko capitan ja perässä menee nyt pari pankkia ja Suomi. No, pääasia että saa vähän makkaraa taas kuivuneelle leivälle.

Glubi-kaverit sanoivat tyhmäksi kun otin rahat pois jo nyt. Ensi vuonna minulla olisi ollut hieman yli 6 miljardia ja viiden vuoden päästä 3900 miljardia.

Onneksi olen vaatimaton maalainen ja tyydyn vähään. Tosin väkisin pistää miettimään, että 3900 miljardia on nykykurssilla aikalailla 6000 miljardia dollaria

USA:n BKT on 13 770 miljardia dollaria. Eli sijoittamalla vielä yhden vuoden olisin 30 000 miljardilla dollarillani voinut käytännössä ostaa USA:n vuonna 2014.

Mutta koska USA:ssa on liian kuuma ja liian lihavia ihmisiä päätin ottaa rahat nyt ja ostaa pipsi-pusseja ja pipsi-maxia Konnaveden k-marketista koko rahalla.

Ja taa ei ole mikaan trolli vaan ihan totta.

Äänestä

ei paskalle taivu. Painakaas pojat hommia ja hankkikaa asiakkaita ni tullaan sit ku syyte vanhenee tekemään uusi todella tuottoisa pisnes. Se uus pisnes tulee antamaan vähintään 900% tuoton ja minimisijoitusaika on vain siihen asti kunnes saat suositeltua sitä henkilöille joilla on sit fyffee eikä tommosille persaukisille jotka itkee kun saavat vaan 250%:n tuoton. Raha ei haise mut noi nuijat jotka tuli tähän hommaan mukaan on kyllä niin tyhmiä että eivät osaa laskea 1+1 vaikka niillä on laskukone. Se on kello 06,30 täällä ja vuokrattiin vene ku mennään ampumaan delffiinejä kunhan selvitään otettiin kumminkin isänmaan kunniaks sen verran eilen et saattaa jäädä ens viikkoon toi ampuminen. Kun hain aseelle ostolupaa täällä ni se meni helpommin ku suomessa eikä edes tarvinu tehdä mitään kokeita vaan siihen riitti lämmin kädenpuristus ja 1000 euroa toisessa kourassa heilumassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Win_Galluppi kirjoitti:

Kun täällä kaikki aina puollustaa että on niitä voittojakin tullut niin nyt faktaa esiin. EI käy mutut eikä että yks kaverin kummin kaima kertoi voittaneensa... ei ei ei

Paljonko sinä voitit ?

No niin galluppia pystyy niin nähdään pitääkö teidän puheet paikkansa ????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu