No paikallinen emäntä ja muutamat muut vain sijoittivat vähän rahaa Wincapitaan, taisi joidenkin päässä asia saada "hieman" liian suuret mittasuhteet, HEHEHEHEHEHEEEE!!!!
Konnevedellä paljastui suuri
SALALIITTO!
41459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja osti pienenmmän talon maalta .Koska oli laittanut niin paljon rahaa tähän Wincapitaan.
Mikä olisi parempi paikka salaiselle värväyskeskukselle sekä rahanpesu ym. toiminnalle.
Maatyöväeksi naamioituneet rikolliset hoitavat toimintaa suoraan navetan ylisiltä. Maanalaisissa tunneleissa sijaitsee lahkon servereitä ja pipsit
lajitellaan maitohinkkoihin ja kukaan paikallinen
ei epäile mitään! Kirkonmenojen jälkeen lahkolaiset jäävät kirkkoon viettämään pakanallisia riittejään.
Normaali suomalainen huomaisi yhdellä silmäyksellä
moiset laittomuudet mutta paikallista väestöä ei ole älyllä siunattu. Tämän osoittaa mm. se että lahko on menestynyt niin hyvin konnavedellä.
Ihmiset eivät ymmärrä kyseinalastaa mitään kun ei
ole sitä älyä. Parempi että kunnanhallitus/valtuusto puuttuisi peliin vai onko sinnekkin soluttauduttu? Paikallisen pankin
luottamushenkilöt voisivat myös valistaa ihmisiä
elleivät itse kuulu lahkoon!
Mukaan lahkolaisia on mahdollisesti sekä kunnan että pankin luottamustehtävissä.
Taidatpa olla Konnavedeltä kotoisin kun sinulla ei ole näköjään sitä älyä. Jos et jo ole siellä niin mene.