onneksi olkoon vain minunkin puolesta jotka noudattivat kaikkien sijoittajien opettajaa ,legendaarista kimiä joka onnitteli heitä jotka tarttuivat uponoriin kun se sukelsi eka kerran alle 20€.HE HE HEE.saittehan hyvän osingon(1,40€)HI HI HII.ettehän ole kuin reippaat 20% miinuksella ho ho hoo.kyllä se osinko siinä tilanteessa lämmittää.ottakaa nyt opiksi että suhdanteen huipulla syklisista osakkeista ei kannata maksaa yli 8 pee een lukuja.itse luovuin 28,20€ uponorista koska hinta tuntui aivan älyttömältä suhdanne huipussa.näin opastaa konkari sijoittaja 42 vuoden kokemuksella.HEISSAN.
Vastaukset 4
- vedätyksiin
on täysin mahdollista että lähimmän parin vuoden sisällä uponoria saa alle kymmenellä eurolla.on meinaan sellaiset merkit ilmassa rakentamisessa.myöskin tuorein osari uponorilta varoittelee suhdanteen jäähtymisestä.joten rajatkaa tappiot pian jotka haksahditte ostamaan törkeään hintaa uponoria.ettehän ole kuin neljänneksen menettäneet sijoituksenne arvosta HE HE HEE,HI HI HII.näin naureksii konkari sijoittaja .
- VEDÄTYKSIIN
niin se vaan 10€ raja rikottiin HO HO HOO [vahingon iloista naurua].no saattehan ensi keväänä lähes varmasti yli euron osingon osakkeelta miinus verot,kylläpä on hulppea tuotto viime vuonna tai kevät talvella hankituilla osakkeilla HI HI HII[V...T..MAISTA NAURUA].odottakaahan kymmenen vuotta niin hinta saattaa ollakkin yli 20€,tuleehan siinä välissä monet osingot,sillä samanlaista rakentamisen korkea suhdannetta saadaan odotella todella pitkään mikä on koettu juuri.ja ensi vuonna osakekohtainen tulos tulee sitten olemaan pienempi kuin tämän vuoden tulos ilman kerta eriä.[ilman yritys ostoja].joten jossain vaiheessa osinko ei ylitäkkään euroa HO HO HIII[P.....STA NAURUA].näin haasteli konkari sijoittaja. HEISSAN.
- II.I
oikeesti tuolla ajatusmaailmalla vaurastunut.
toisaalta, enpä tiedä yhtään osaketta jota kannattaisi pitää näinä aikoina, yli 3 kk,
minusta ei nyt voi ostaa tulevaisuutta ajatellen,
pitää ostaa halvalla ja myydä kun yli 15 % saa jotain varmoja ja poukkoilevia jne. - Anonyymi
Omskakkas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1971859
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481016- 81936
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56821Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te99738- 63704
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?70639- 88600
- 22585
Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19581