TYHMÄÄ mennä

vedätyksiin

onneksi olkoon vain minunkin puolesta jotka noudattivat kaikkien sijoittajien opettajaa ,legendaarista kimiä joka onnitteli heitä jotka tarttuivat uponoriin kun se sukelsi eka kerran alle 20€.HE HE HEE.saittehan hyvän osingon(1,40€)HI HI HII.ettehän ole kuin reippaat 20% miinuksella ho ho hoo.kyllä se osinko siinä tilanteessa lämmittää.ottakaa nyt opiksi että suhdanteen huipulla syklisista osakkeista ei kannata maksaa yli 8 pee een lukuja.itse luovuin 28,20€ uponorista koska hinta tuntui aivan älyttömältä suhdanne huipussa.näin opastaa konkari sijoittaja 42 vuoden kokemuksella.HEISSAN.

4

2497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vedätyksiin

      on täysin mahdollista että lähimmän parin vuoden sisällä uponoria saa alle kymmenellä eurolla.on meinaan sellaiset merkit ilmassa rakentamisessa.myöskin tuorein osari uponorilta varoittelee suhdanteen jäähtymisestä.joten rajatkaa tappiot pian jotka haksahditte ostamaan törkeään hintaa uponoria.ettehän ole kuin neljänneksen menettäneet sijoituksenne arvosta HE HE HEE,HI HI HII.näin naureksii konkari sijoittaja .

      • VEDÄTYKSIIN

        niin se vaan 10€ raja rikottiin HO HO HOO [vahingon iloista naurua].no saattehan ensi keväänä lähes varmasti yli euron osingon osakkeelta miinus verot,kylläpä on hulppea tuotto viime vuonna tai kevät talvella hankituilla osakkeilla HI HI HII[V...T..MAISTA NAURUA].odottakaahan kymmenen vuotta niin hinta saattaa ollakkin yli 20€,tuleehan siinä välissä monet osingot,sillä samanlaista rakentamisen korkea suhdannetta saadaan odotella todella pitkään mikä on koettu juuri.ja ensi vuonna osakekohtainen tulos tulee sitten olemaan pienempi kuin tämän vuoden tulos ilman kerta eriä.[ilman yritys ostoja].joten jossain vaiheessa osinko ei ylitäkkään euroa HO HO HIII[P.....STA NAURUA].näin haasteli konkari sijoittaja. HEISSAN.


    • II.I

      oikeesti tuolla ajatusmaailmalla vaurastunut.

      toisaalta, enpä tiedä yhtään osaketta jota kannattaisi pitää näinä aikoina, yli 3 kk,
      minusta ei nyt voi ostaa tulevaisuutta ajatellen,
      pitää ostaa halvalla ja myydä kun yli 15 % saa jotain varmoja ja poukkoilevia jne.

    • Anonyymi

      Omskakkas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      227
      7921
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      120
      3247
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      80
      2896
    4. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      9
      2805
    5. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      127
      2470
    6. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      23
      2183
    7. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2182
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      37
      1666
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      21
      1617
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      21
      1387
    Aihe